Windykacja Ultimo – recenzja i opinie

0

W przypadku braku zapłaty zobowiązań, firmy mogą próbować ściągać dług przy pomocy windykacji. Niektóre z nich posiadają własny dział windykacji, czasem jednak firmy korzystają natomiast z usług zewnętrznej firmy windykacyjnej. Na polskim rynku jest ich sporo, a jedną z nim jest windykacja Ultimo. Działania tej firmy przeprowadzane są zarówno przez Internet, jak i w bardziej tradycyjny sposób. Firma posiada bowiem swoich indykatorów terenowych i może działać stacjonarnie. Dziś przedstawimy bliżej windykację Ultimo i sprawdzimy dostępne o niej opinie. 

Windykacja Ultimo

Ultimo to windykacja, która zajmuje się ściąganiem długów. Jej działanie opiera się między innymi na kupowaniu i przejmowaniu długów innych firm. Windykacja Ultimo może także działać na zlecenie firmy, u której dłużnik posiada jakieś zaległości – zwykle niezapłacone raty pożyczek i kredytów, zaległości z płatnością rachunku, itp. Prawdopodobnie, jeżeli kontaktuje się z Tobą ta firma, posiada prawo do wierzytelności lub pełnomocnictwo do występowania w imieniu innej firmy – w celu ściągnięcia należności. Oczywiście, masz pełne prawo dowiedzieć się, skąd pochodzi dług, jaka jest jego wysokość i możliwości spłaty, a także na czyje zlecenie działa Ultimo (lub od kogo firma przejęła dług). W razie wątpliwości warto samodzielnie skontaktować się z Ultimo, co jest możliwe na kilka sposobów:

Każda z opcji jest bezpłatna, a pracownicy mogą rozwiać Twoje możliwości w godzinach pracy biura obsługi klienta: od 8 do 20 od poniedziałku do piątku. Przez całą dobę i w każdy dzień możesz też skorzystać z pomocy wirtualnego asystenta na stronie www windykacji.

W razie potrzeby możesz też wysłać do Ultimo tradycyjną korespondencję. Adres: Ultimo S.A., ul. Szczytnicka 11, 50-382, Wrocław

Mam pismo od Ultimo, co dalej zrobić?

Co zrobić po otrzymaniu pisma od Ultimo? Przede wszystkim, tak jak w podobnych sytuacjach tego typu – nie panikuj. Działanie w emocjach zwykle nie przynosi dobrych efektów, a pośpiech jest złym doradcą. Nie ignoruj też listów i telefonów od windykacji – może to rodzić poważne konsekwencje i prowadzić do narastających kosztów. Rozumiemy, że otrzymanie pisma z windykacji jest powodem do stresu i pewnych obaw, warto jednak na spokojnie ocenić sytuację.

Przede wszystkim upewnij się, skąd pochodzi dług  – zweryfikuj informacje podane w treści pisma od Ultimo. Sprawdź dane osobowe, które powinny być zawarte w piśmie. Jeśli są Twoje, a opis długu pasuje do rzeczywistego zobowiązania, które msz w jakiejś firmie – sprawdź, jakie Ultimo proponuje możliwości spłaty lub skontaktuj się z nimi w tej sprawie. Jeżeli pismo jest kierowane do kogoś innego, przekaż je tej osobie. Jeżeli jej nie znasz, możesz zignorować pismo z windykacji lub skontaktować się Ultimo. Pamiętaj, że jeśli jednak faktycznie masz zadłużenie w Ultimo lub innej firmie (a Ultimo ją reprezentuje w celu ściągnięcia należności)  to rozwiązaniem zawsze będzie po prostu spłata długu. Może odbyć się w formie przelewu, rozkładając dług na raty, czy dogadując się z windykacją w inny sposób. Nie warto tego ignorować, ponieważ wtedy zapewne firma wykorzysta dostępne kroki prawne.

Spłata zobowiązania w Ultimo

Kontaktując się z dłużnikiem, firma windykacyjna ma jeden cel: szybką i skuteczną windykację należności. Chodzi po prostu o to, aby osoba zadłużona spłaciła swój dług. Wtedy firma windykacyjna otrzymuje swoje wynagrodzenie.W celu spłaty długu, o który upomina się windykacja Ultimo czasem może być potrzebny kontakt z tą firmą. Warto to zrobić jak najszybciej i ustalić sposób spłaty. Pamiętaj, że windykacja Ultimo nie jest Twoim przeciwnikiem, czy nie nakłada żadnych opłat bezzasadnie (a przynajmniej windykacja nie powinna tego robić). Zarówno windykacji Ultimo, jak i firmie w której powstał dług, zależy po prostu na odzyskaniu swojej należności – zapłaty za produkt lub usługę, z której skorzystałeś w przeszłości. 

Jeżeli dłużnik i windykacja nie dogadają się, zwykle sprawa długu trafia do sądu. To rozwiązanie jest niekorzystne dla obu stron. Wierzyciel musi długo czekać na odzyskanie swoich pieniędzy, a dłużnik poza finalną spłatą zadłużenia zostanie obarczony dodatkowymi kosztami – koszty egzekucji komorniczej nie są niskie. Inaczej jest oczywiście w sytuacji, kiedy nie uznajesz długu za zasadny – został spłacony, uległ przedawnieniu lub w ogóle nigdy nie miałeś takiego zobowiązania. Wtedy nie płać żadnych pieniędzy wierzycielowi, czy firmie windykacyjnej, możesz też zasięgnąć pomocy prawnej.

Opinie o Ultimo. Czy windykacja Ultimo jest przyjazna dla dłużników?

Niestety, większość opinii o windykacji dostępnych w Internecie jest negatywna. Nie inaczej jest w przypadku Ultimo. Kontakt z windykacją, a przede wszystkim konieczność spłaty swojego zobowiązania prowadzą bowiem do negatywnego podejścia do całej sprawy. Często nie jest to zasadne – jeśli klient danej firmy skorzystał z jej usług lub kupił jakiś produkt, powinien zapłacić zgodnie z ustaleniami i oceną znaną przed transakcją. 

Opinie o windykacji Ultimo są niemal wyłącznie negatywne także z innych względów. Klienci narzekają, że w tej firmie dość często dochodzi do pomyłek. Ultimo próbuje też ściągać przedawnione długi. Kiedy długi się przedawniają, nie powinno mieć to miejsca. Musimy jednak zaznaczyć, że nie mamy możliwości zweryfikowania prawdziwości tych informacji – być może część osób mających styczność z Ultimo po prostu chce wpisać w sieci jak najgorszą opinię o Ultimo. Pozytywne komentarze na temat Ultimo są nielicznymi wyjątkami, co ma miejsce również w przypadku innych firm windykacyjnych. Niektórzy klienci piszą po prostu, że po otrzymaniu informacji o zadłużeniu spłacili swoje zadłużenie i na tym sprawa się zakończyła.

Co nas czeka po braku spłaty zadłużenia?

Zwykle w przypadku braku spłaty swojego zobowiązania (pożyczki online, kredytu gotówkowego, abonamentu lub rachunku) najpierw dostawca usługi lub produktu po prostu wysyła upomnienie – wezwanie do zapłaty. Jeśli to nie pomaga, sprawa może trafić do działu windykacji lub zewnętrznej firmy windykacyjnej, jaką jest na przykład opisywane w tej recenzji Ultimo. Wtedy dłużnik może spodziewać się licznych telefonów, maili w sprawie długu, a nawet osobistej wizyty windykatora terenowego. Niestety, najczęściej kontakt z windykacją nie należy do przyjemnych. Nie jest to do końca w porządku, chociaż często wynika po prostu ze stosunku samych dłużników, którzy nie chcą spłacać długów i unikają kontaktu. Niestety, niektóre działania windykacji są odbierane przez dłużników jako nękanie, czy przekroczone zostają etyczne zasady pracy windykacji. Pamiętajmy, że mimo istnienia zadłużenia, firma windykacyjna powinna działać w ramach przepisów polskiego prawa. W takiej sytuacji masz prawo złożyć skargę na działania firmy komorniczej.

Jeśli takie działania windykacyjne nie przynoszą spodziewanego efektu, nie oznacza to, że dłużnikowi “się upiekło”. Zwykle bowiem wtedy sprawa trafia po prostu do sądu. Wcześniej najczęściej dłużnik otrzymał przedsądowe wezwanie do zapłaty z wyznaczonym terminem. Jeśli i to jest zignorowane, wierzyciel kieruje sprawę długu na drogę sądową. Po zakończonej rozprawie egzekucja komornicza otrzymuje klauzulę wykonalności, wtedy odebraniem zadłużenia i powstałych w toku sprawy dodatkowych kosztów zajmuje się komornik. Warto nie dopuścić do takiej sytuacji i po prostu spłacać swoje zobowiązania. Ostatecznie zwykle i tak należy spłacić dług, a powstałe dodatkowe obciążenia finansowe nie są niskie. Do tego doliczyć sporo stresu, konieczność kontaktów z w indykatorami i komornikiem, czy wpisanie na listy dłużników. To może z kolei uniemożliwić zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, czy nawet kupienie czegoś na raty.

Spłata zadłużenia – jak zrobić to najszybciej?

Zawsze najlepszą opcją jest po prostu terminowa spłata zadłużenia. Wtedy nie musimy się obawiać telefonów od windykacji, czy naliczania dodatkowych opłat. Jeżeli przewidujesz problem z terminową spłatą, najlepiej nie czekaj na ewentualne konsekwencje, a od razu skontaktuj się z wierzycielem – na przykład z bankiem. Pamiętaj, że instytucja lub firma, u której masz dług, chce go po prostu odzyskać. Często będzie więc możliwe odroczenie spłaty długu lub rozłożenie jej na raty. Ty dzięki temu bez problemu możesz spłacić swój dług, a firma odzyska swoje pieniądze. Korzystanie z usług firm windykacyjnych, czy kierowanie sprawy do sądu nie leży w niczyim interesie.

Zostaw ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *