Promocje bankowe
Artykuł z serwisu porównywarkabanków.pl

Co to jest rekomendacja S?

28 maja 2023

Rekomendacja S została powołana do życia w lutym 2006 roku i ej głównym zadaniem było wdrożenie zbioru dobrych praktyk dla organizacji finansowych pozwalających na ograniczenie ryzyka zarówno po stronie kredytobiorców, jak i banków…

Czytaj dalej

Banki co jakiś czas zmieniają swoją ofertę, dzięki czemu mogą zaskakiwać klientów korzystnymi okazjami. Dzięki takim promocjom zainteresowani mogą zaoszczędzić na produktach finansowych, a bank gwarantuje sobie w ten sposób większą ilość użytkowników. Jak znaleźć najlepsze promocje bankowe? Powyżej przedstawiamy zestawienie analizy ofert, dzięki którym nie będzie to problemem.

Jakie są korzyści z promocji bankowych?

Czego można oczekiwać, decydując się na skorzystanie z promocji? Okazuje się, że korzyści nie ograniczają się jedynie do jednorazowych bonusów, ale obejmują także długotrwałe benefity. Spora część promocji bankowych obejmuje kredyt gotówkowy o wyjątkowo niskim RRSO. Dzięki temu klient może otrzymać wsparcie finansowe, które nie będzie znaczącym obciążeniem budżetu.

Wśród popularnych sposobów na promocję własnych usług jest także moneyback, czyli usługa pozwalająca na odzyskanie części pieniędzy z zakupów dokonanych w partnerskich sklepach. Taką opcję oferuje swoim klientom m.in. Alior Bank, w ramach promocji Konto Jakże Osobiste. Wspomniana możliwość odzyskania pieniędzy to coraz popularniejszy bonus także w przypadku produktów pozabankowych, gdzie często przybiera nazwę cashback.

Miłym zaskoczeniem jest także fakt, iż banki w ramach promocji przyznają klientom bonusy nie tylko pieniężne, lecz także rzeczowe. Możliwe jest otrzymanie przedmiotów takich jak smartfon, smartwatch, komputer lub tablet, co dla wielu osób będzie znaczącą kwestią przy wyborze oferty. Takie promocje organizowane są przez banki takie jak PKO Bank Polski i Citibank.

Kto może skorzystać z promocji bankowych?

Zazwyczaj promocje bankowe dostępne są dla każdego klienta. Zdarzają się jednak wyjątki, w których jedynie określona grupa użytkowników może cieszyć się usługą na lepszych warunkach. Przykładem takich promocji są oferty przeznaczone dla nowych użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z danym bankiem w przeszłości. Liczne benefity mają za zadanie zachęcić większą liczbę użytkowników do zmiany konta na to, które oferuje największą liczbę bonusów.

Aby w pełni skorzystać z danej promocji bankowej, należy spełnić jej warunki. Niezbędnym wymogiem może być dokonanie odpowiedniej liczby płatności w miesiącu, lub dokonanie transakcji opiewających na ustaloną kwotę. Zdarzają się sytuacje, gdzie klient nie może skorzystać z transakcji, bo nie doczytał szczegółów umowy mówiących o tym, co zrobić aby otrzymać benefity.

Promocje bankowe – czy jest jakiś haczyk?

Często promocje bankowe wydają się być wręcz zbyt korzystne, aby mogły być prawdziwe. Wielu klientów zastanawia się, czy w takich promocjach tkwi jakiś haczyk. Okazuje się, że obawy są najczęściej przesadzone, a owy “haczyk” to ewentualny wymóg spełnienia poszczególnych warunków, aby mieć szansę na skorzystanie z oferty. Przykładowo, klienci sieci Pekao S.A. mogą bezpłatnie prowadzić konto w  ramach promocji Konto Przekorzystne dla Młodych, ale muszą to być osoby poniżej 26. roku życia.

Warto jednak pamiętać o tym, że wszelkie szczegóły ofert są dokładnie przedstawione na stronach internetowych wybranych banków i w podpisywanych umowach. Oznacza to, że klient jest o wszystkim informowany i nie musi obawiać się dodatkowych kosztów lub obowiązków. Z tego powodu warto dokładnie czytać regulaminy i warunki użytkowania usługi, aby mieć pewność że wybrane promocje bankowe nam odpowiadają.

Promocje bankowe – tylko dla nowych klientów?

Nie sposób nie zauważyć, że przeważająca część promocji bankowych obecnie znajdujących się na rynku przeznaczona jest dla nowych klientów. Można wręcz odnieść wrażenie, że stali klienci nie mają co liczyć na jakiekolwiek benefity. Stan faktyczny jest jednak nieco inny, a spora część banków oferuje swoim klientom program lojalnościowy, który nagradza wytrwałość i prowadzenie jednego konta przez dłuższy czas.

Taka metoda nagradzania stałych użytkowników przybiera różne formy. Mogą to być przykładowo punkty, które gromadzą się na koncie klienta przy dokonywaniu kolejnych transakcji, i mogą być później wymienione na atrakcyjne nagrody. Klienci, którzy od dłuższego czasu prowadzą konto bankowe mają także większą szansę na otrzymanie lepszych warunków kredytu, jeśli zdecydują się taki zaciągnąć.

Kiedy otrzymam bonus z promocji bankowej?

Należy przygotować się na sytuację, w której benefit nie pojawi się od razu na naszym koncie bankowym lub w naszych rękach. Nawet w przypadku pieniężnego bonusu prosto od banku, musi dojść do zaksięgowania wpłat i przelewów. Oznacza to, że mimo spełnienia warunków promocji klient może czekać przez pewną ilość czasu. Trudno dokładnie określić ramy czasowe, ponieważ każda promocja bankowa ma inne warunki.

Warto zwracać uwagę na czas trwania promocji. Jeżeli zwlekamy z założeniem odpowiedniego konta bankowego, to może okazać się, że dana oferta została zastąpiona inną, która nie będzie już tak korzystna. Stała rotacja ofert to rozwiązanie wykorzystywane przez najpopularniejsze banki, takie jak BNP Paribas.

Promocje bankowe – jak osiągnąć największe korzyści?

Największe korzyści z promocji bankowych wyciągną klienci, którzy regularnie je śledzą. Dla wielu osób może być to problem, ponieważ oferta produktów finansowych jest szeroka i obejmuje wiele zagadnień. Z tego powodu postanowiliśmy udostępnić naszym czytelnikom ranking promocji bankowych, dzięki któremu znalezienie najlepszych, aktualnych ofert będzie proste i wygodne.

Niektórzy klienci nie tylko korzystają z promocji bankowych, ale też na nich zarabiają. Mowa o osobach które zakładają dane konto bankowe jedynie w celu otrzymania danej korzyści, po czym otwierają kolejne w innym banku, aby mieć szansę na inny benefit. Takie postępowanie może wydawać się uciążliwe, ale nie jest zabronione ani też potępiane. Jedyny problem jaki dana osoba może spotkać na swojej drodze, to liczne formalności i ewentualne zobowiązania wynikające z podpisania umowy.

Promocje bankowe – na co zwracać uwagę?

Szukając promocji bankowych, czy to na własną rękę, czy też poprzez ranking, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • czas trwania danej promocji – warto poznać datę końca promocji, aby wiedzieć kiedy z niej skorzystać.
  • atrakcyjność benefitu – może okazać się, że wartość otrzymanego bonusu jest znikoma w porównaniu do zobowiązań, jakim objęte jest dane konto lub produkt finansowy.
  • opłaty i wydatki – pozornie atrakcyjne konto może okazać się drogim w utrzymaniu, ze względu na opłaty i prowizje stawiane przez dany bank.
  • opinie klientów – recenzje użytkowników mogą zawierać istotne szczegóły, pomijane często przez specjalistów branżowych. Mogą być także pisane pod wpływem negatywnych emocji, więc należy do nich podchodzić z dużym dystansem.
  • okres zobowiązania – promocja bankowa może być nie tylko dobrą okazją, lecz także zobowiązaniem. Przykładowo, warunkiem otrzymania bonusu może być aktywne prowadzenie rachunku osobistego przez długi czas.

Co należy zrobić, aby otrzymać korzyści z promocji?

Otrzymanie danego bonusu nie zawsze jest natychmiastowe, i zanim zostanie on przyznany, należy spełnić kilka warunków. Oto stawiane przez banki wymagania, jakie dotyczą klientów korzystających z promocji bankowych:

  • Podpisanie umowy – pisemny podpis złożony na dokumencie oznacza akceptację treści umowy i warunków w niej zawartych. Z tego powodu należy ze szczególną uważnością przeanalizować ten dokument, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek działanie.
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – banki potrzebują zgody klienta na przetwarzanie jego danych. Jest to formalność, której ciężko uniknąć i która obowiązuje w każdym banku.
  • Spełnienie warunków oferty – aby otrzymać daną kwotę pieniędzy, produkt, zniżkę lub inny benefit, należy spełnić zapisane w umowie warunki. Mogą one dotyczyć wydawanej miesięcznie kwoty, czasu prowadzenia konta, sumy wpłat i innych czynników.

Promocje bankowe – podsumowanie

Promocje bankowe są dobrym sposobem na przetestowanie danej usługi, i skorzystanie z licznych benefitów. Co więcej, często przystąpienie do samej promocji jest darmowe, np. przy zakładaniu konta 360 w banku Millennium. Jest to korzystna sytuacja dla obu stron, pod warunkiem, że dana umowa była podpisywana świadomie i bez presji czasu. Zachęcamy naszych czytelników do rozsądnych decyzji i korzystania z atrakcyjnych ofert, które znaleźć można w naszym rankingu.