Ranking kont dla studentów

W opublikowanym na naszej stronie porównywarki banków rankingu kont osobistych znajdziesz najlepsze oferty kont. Podpowiadamy, jak wybrać korzystną ofertę na które parametry konta warto zwrócić uwagę. Jak się jednak okazuje, banki mają w swojej ofercie także konto dla studentów. Ranking kont studenckich jest przeznaczony dla studentów, którzy ukończyli 18 lat i chcieliby bez zbędnych opłat cieszyć się dużą funkcjonalnością swojego konta.. Sprawdzamy więc aktualne oferty kont dla studenckich  – zapraszamy do lektury

Ranking kont dla studentów – kwiecień 2024

Konto dla studenta

Jak szukać najlepszych kont dla studentów? Większość banków ma je w swojej ofercie, a niektóre instytucje posiadają nawet kilka kont studenckich do wyboru. Czasami może być więc dość ciężko zestawić je ze sobą i wybrać najlepszą ofertę. Zdecydowanie warto więc posłużyć się naszym rankingiem kont dla studentów.  Uwzględniliśmy w nich także zwykłe konta osobiste, które może założyć student, a które mają dużą funkcjonalność w niskiej cenie. Naszym zdaniem najlepsze są jednak darmowe konta studenckie. Mowa o kontach, które nie tylko nie kosztują nic przy zakładaniu, ale pozwalają też na w pełni bezpłatne korzystanie z wielu dodatkowych usług, czy na wykonywanie różnych operacji.

Podczas wyboru najlepszych kont dla studenta bierzemy pod uwagę koszty prowadzenia rachunku, dostęp do bankowości elektronicznej, wygodne i bezpłatne korzystanie ze swoich środków (bankomaty, płatności kartą, przelewy), a także możliwości oszczędzania. Dodatkowymi plusami są również promocje dla studentów, dodatkowe materiały szkoleniowe (np. nauka podstaw inwestowania), czy dostęp do kredytów gotówkowych bezpośrednio z poziomu konta.

Ranking kont dla studenta – jak go stworzyliśmy?

Podczas tworzenia rankingów kont (zarówno osobistych jak i rankingu kont dla firm) bierzemy pod uwagę aspekty, na które większość użytkowników zwraca uwagę. Przede wszystkim osoby korzystające z kont bankowych chcą, aby usługa ta była zupełnie darmowa. Nie inaczej jest w przypadku rankingu kont studenckich. Na najwyższych lokatach znajdują się konta bezwarunkowo darmowe. Oznacza to, że nie tylko utworzenie i prowadzenie konta studenckiego jest darmowe. Nie poniesiesz też kosztów przy płatnościach kartą, wypłatach z bankomatów w całej Polsce, czy przelewając pieniądze przelewem zwykłym. 

Naszym zdaniem koniecznością jest możliwość darmowego wyrobienia karty debetowej dla studenta, jak również dodatkowe opcje w bankowości internetowej. Mowa między innymi o dostępie do BLIK, czy przelewach na telefon – na przykład w celu łatwego rozliczenia się ze znajomymi.

Oczywiście nie bierzemy pod uwagę tylko kosztów wykonywania operacji na koncie studenckim. W ocenie kont, które trafiły do naszego zestawienia, liczy się też przyjazna obsługa, przejrzysta strona internetowa i prosta aplikacja mobilna na Androida i iOS. Dodatkowym plusem jest możliwość szybkiego wnioskowania o kredyt lub pożyczkę ze strony bankowości, jak również opcja założenia lokaty oszczędnościowej z atrakcyjnym oprocentowaniem. Wielu studentów zastanawia się, czy zarabiając najniższą krajową ma szansę na kredyt. Składając wniosek przez bankowość elektroniczną cały proces może być znacznie prostszy. Zdecydowanie największą wagę przywiązujemy jednak do opłat – naszym zdaniem najlepszym wyborem są bezpłatne konta studenckie.

Jak rozumiemy brak opłat w koncie dla studenta?

Ile banków, tyle definicji darmowego konta dla studenta. Niektóre instytucje proponują bezpłatne założenie konta, które podczas korzystania wiąże się jednak z pewnymi opłatami. Naszym zdaniem konto dla studenta powinno być darmowe,czyli bez dodatkowych opłat możemy liczyć na jego prowadzenie oraz na dodatkowe operacje. Ranking kont studenckich zawiera więc rachunki bankowe, które pozwolą na wyrobienie karty płatniczej do konta za darmo i bezpłatne korzystanie z niej. Także wszystkie bankomaty w całej Polsce oraz wpłatomaty (chociaż te należące do naszego banku) muszą być darmowe, by konto studenckie zebrało dobre oceny.

Niektóre banki rozwiązują kwestię opłat w nieco inny sposób – proponują konta darmowe pod pewnymi warunkami. Oznacza to, że musimy wykonać pewne operacje w określony sposób, aby nie być obciążony kosztami. W przypadku karty płatniczej ograniczenie może narzucać określoną liczbę operacji w każdym miesiącu. Konto studenckie może być natomiast bezpłatne pod warunkiem otrzymywania na nie dość regularnych wpływów. Mogą pochodzić z wynagrodzenia za pracę, jakiegoś rodzaju zasiłku, stypendium, itp.

W naszym rankingu kont studenckich znalazły się zarówno konta bezwarunkowo darmowe jak i te, które wymagają pewnych czynności do uniknięcia kosztów. Jeśli decydujesz się na ofertę banku, który daje darmowe konto pod pewnymi warunkami, zadbaj by były one proste do spełnienia.

Czy warto wybrać konto dla studenta z ofertą walutową?

Wiele kont bankowych posiada niezłą ofertę walutową. Wirtualny kantor wymiany walut jest sposobem na uniknięcie zbędnych kosztów podczas wyjazdów za granicę. O popularności takiego rozwiązania świadczy obecność aplikacji Revolut w smartfonach wielu studentów. Aby jednak mieć wszystkie swoje finanse w jednym miejscu, można też po prostu wybrać konto studenckie z opcjami walutowymi.

Dobra walutowa jest szczególnie istotna dla osób, które dużo podróżują za granicę. W przypadku studentów może być to związane z wymianami, wyjazdami do pracy, czy też zwykłymi wakacjami. Chcąc zaoszczędzić warto więc uruchomić konto walutowe. Pozwoli to obniżyć koszty korzystania ze swoich pieniędzy podczas pobytu za granicą. Niezależnie od oferty walutowej warto też sprawdzić ceny korzystania z karty debetowej za granicą, a także koszt wypłat z bankomatów. Wiele w tym przypadku zależy od prowizji nakładanej przez dany bank.

Konto walutowe jest jednak ofertą, z której skorzystają tylko niektórzy właściciele kont studenckich. Jego obecność w ofercie banku nie jest więc tak istotna, jak niskie opłaty, czy inne usługi wymienione wcześniej.

Konto dla studenta z premią na start

Podobnie, jak w przypadku innych ofert kont bankowych, konta dla studenta czasem mają niezłą ofertę dla nowych klientów. Zakładając konto studenckie można liczyć na dodatkowy bonus. Zwykle oznacza nawet kilkaset złotych premii po założeniu konta. Czasem jest to jednak związane z pewnymi warunkami – warto dobrze je poznać. Najczęściej musimy zadeklarować, że będziemy prowadzić rachunek bankowy przez określony czas, a także przelewać na niego regularnie pewną sumę.

Inne promocje pozwalają zyskać niewielkie bonusy (najczęściej od 10 do 50 złotych) za wykonanie pewnych czynności. Posiadacze kont studenckich mogą też liczyć na atrakcyjne zniżki,bony zakupowe, czy ofertę typu cashback

Studenckie konto z nowoczesnymi technologiami

W XXI wieku każdy chce mieć dostęp do nowych technologii. To szczególnie istotne w przypadku kont dla studentów – osób młodych i chętnie korzystającymi z różnych nowinek. Tak więc zwracamy uwagę na to, by dobrze konto dla studenta posiadało bezpłatne i w pełni bezpieczne płatności BLIK. Bardzo popularna metoda płatności pozwala płacić telefon, przekazywać pieniądze po wpisaniu numeru telefonu, czy wygodnie płacić w Internecie.

Kolejnymi metodami płatności, z których korzysta coraz więcej osób, są Google Pay, Apple Pay, czy błyskawiczne przelewy online (np. dzięki pośrednikom ja PayU, czy BlueMedia). Warto mieć taką opcję w swoim koncie bankowym.  Konta studenckie zwykle pozwolą też na wygodne płatności telefonem lub smartwatchem.

Przy tworzeniu rankingu kont dla studentów patrzymy też na przyjazność aplikacji mobilnej i internetowego serwisu transakcyjnego. Powinny być intuicyjne w obsłudze i funkcjonalne. Oprócz możliwości sprawdzenia stanu konta powinniśmy mieć tam też wiele innych możliwości, jak tworzenie lokat, branie niewielkich pożyczek, czy szybkie i wygodne sprawdzanie historii swoich transakcji.

Aktualny ranking kont dla studentów

Możesz liczyć na odnalezienie zawsze aktualnych ofert kont dla studentów. Nasz ranking jest stale aktualizowany i rozszerzany o nowe, ciekawe propozycje.

Podsumowując, konto dla studenta powinno być bezpłatne. Student powinien móc też korzystać z darmowych wypłat z bankomatów i wykonywania przelewów. Liczymy na możliwość bezpłatnego wyrobienia karty płatniczej do konta, choć wielu studentów najczęściej płaci dziś telefonem i BLIK-iem. Te usługi są więc koniecznością w przypadku kont studenckich. Wśród dodatkowych usług, które zaoferuje Ci bank, możesz liczyć na możliwość wzięcia pożyczki bezpośrednio z aplikacji, jak również kilka opcji oszczędzania pieniędzy.

Zostaw ocenę!