Karta ZEN- Czym jest?

1

Karta ZEN to nowoczesna, wielowalutowa usługa finansowa. Zen ma w swojej ofercie różnego rodzaju funkcjonalności i udogodnienia dla klientów. Obecnie działa w 32 krajach Europy i wciąż dąży do poszerzenia zasięgu. Płatności kartą ZEN odbywają się w aż 30 walutach To dobry wybór dla transakcji w wielu walutach.

Karta ZEN to nowoczesna, wielowalutowa usługa finansowa. Zen ma w swojej ofercie różnego rodzaju funkcjonalności i udogodnienia dla klientów. Obecnie działa w 32 krajach Europy i wciąż dąży do poszerzenia zasięgu. Płatności kartą ZEN odbywają się w aż 30 walutach. Z powodzeniem może być alternatywą dla serwisów takich jak Revolut lub Twisto. Wiele możliwości sprawia, że zyskuje wciąż nowych klientów. 

Jakie są najważniejsze funkcje karty ZEN?

Poza możliwością płacenia, karta Zen oferuje możliwość zarabiania na zkaupach. Cashback, czyli zwrot części pieniędzy ze zrealizowanych zakupów w sklepach partnerskich. Klienci Zen otrzymują liczne benefity. Wśród nich jest zwrot nawet do 15% wartości zakupów. Zwrot środków otrzymujemy natychmiast, dzięki czemu szybko możemy cieszyć się zaoszczędzonymi środkami. Wszystkie osoby lubiące internetowe zakupy z pewnością ucieszą się z tej możliwości. Zwłaszcza że cashback jest możliwy wśród tak dużych i popularnych serwisów, jak na przykład Allegro czy Media Markt.

Podczas zakupów kartą ZEN jesteśmy również objęci dodatkową ochroną. W sytuacji, gdyby transakcja zakończyła się niepowodzeniem, mamy dodatkowe zabezpieczenie. Nie musimy się też martwić, gdy sprzedawca nie chce udzielić nam pomocy. Dzięki zakładce „zwrot pieniędzy” mamy możliwość poinformować bezpośrednio ZEN o swoich problemach. W takim przypadku to firma przejmuje proces rozwiązania zgłoszenia z kontrahentem. Z reguły sprawa jest rozwiązana na korzyść klienta.

Płatność w 30 walutach bez prowizji

Transakcje walutowe realizowane bez prowizji. Bez znaczenia czy wypłacamy gotówkę, wymieniamy walutę na inną lub płacimy kartą, nie zapłacimy od tego prowizji. Jedyne opłaty dodatkowe, z którymi musimy się liczyć, to opłaty związane z indywidualnymi opłatami bankowymi. Mamy tu na myśli opłaty poszczególnych sieci bankomatów lub przewalutowania po kursie podmiotu, który akceptuje transakcję. Warto o tym pamiętać, że przy wypłacie pieniędzy w obcej walucie z bankomatów na całym świecie mogą być naliczane opłaty dodatkowe za korzystanie urządzenia. Rachunek ZEN pozwala na wymianę 30 różnych walut bez ponoszenia kosztów prowizji. Aplikacja pozwala na wymianę pieniędzy poniżej kursów bankowych. 

Plastikowa karta Zen do tradycyjnych płatności

Czy można wyrobić fizyczną kartę Zen? Tak, dla osób które chciałyby płacić zbliżeniowo, jest możliwość utworzenia fizycznej karty Zen MasterCard. Karty można połączyć z Google Play oraz Apple Pay. Standardowo wyznaczony jest limit operacji. Jego wysokość wynosi 120 000 złotych dziennie dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Istnieje możliwość ustawień indywidualnych. Wszelkie zmiany limitu można wykonać z poziomu aplikacji.

Zasada funkcjonowania jest prosta i zrozumiała dla każdego, kto wie jak działa karta wielowalutowa.

Przesyłanie pieniędzy przez kartę Zen

W ramach usługi możliwe jest przesłanie środków za pomocą różnych metod płatności.  Należą do nich najpopularniejsze płatności BLIK, MasterCard Visa czy przelewy bankowe. Zwolennicy Trustly,  Apple Pay Google Play też mają możliwość realizacji usług za ich pośrednictwem. 

Jaki jest koszt Zen?

Usługa oferowana jest w dwóch planach taryfowych. Podstawowy plan Gold to koszt 99 eurocentów miesięcznie. Plan pod nazwą Platinum kosztuje 4,99 euro miesięcznie. Pakiety różnią się między sobą możliwościami i ilością darmowych usług. Szczególnie warto zwrócić uwagę na liczbę przelewów, wysokość bezpłatnej wymiany walut, lub bezpłatnych wypłat z bankomatów. Klienci, którzy nie wiedzą, w jakim zakresie będą korzystać z usług Zen, mogą aktywować bezpłatny miesięczny okres próbny.To dobry sposób na przetestowanie działania karty Zen i pozostałych funkcjonalności.

W każdej chwili istnieje możliwość anulowania, podobnie jak subskrypcji. Co istotne opłaty pobierane są z dostępnych na koncie środków,  nie jest wymagane podpinanie innej metody płatności. Jeżeli w danym miesiącu nie skorzystamy z usługi, karta Zen będzie ona dla nas bezpłatna. 

Jak założyć konto Zen?

Rejestracja konta możliwa jest jedynie z poziomu aplikacji. Należy więc pobrać aplikację na smartfon. Znajdziesz ją w Sklepie Google Play i w AppStore (dla iPhone). Aplikacje są darmowe. i Jest to dość nietypowa metoda, która dla wielu osób może okazać się problematyczna. Nie ma możliwości rejestracji z przeglądarki. Aby utworzyć konto, potrzebne jest podanie swoich danych osobowych. Dodatkowym etapem jest weryfikacja tożsamości poprzez przesłanie zdjęcia dowodu osobistego i swojej twarzy. Po poprawnym zakończeniu całego procesu dokonujemy wyboru jednego z dwóch planów abonamentowych. 

Zen dla biznesu

Usługa finansowa Zen otwiera swoje możliwości również dla klientów biznesowych. Jest ona jednak inna od tej skierowanej do klientów indywidualnych. Główne różnice dotyczą szczegółów oferty i większej liczby pakietów. Klienci z sektora biznesowego mogą cieszyć się szybką i przejrzystą obsługą oraz śledzić wszystkie operacje poprzez panel e-commerce.  Niewątpliwym atutem jest czas operacji, ponieważ przelewy na konto Zen realizowane są w ciągu kilku sekund. Przedsiębiorcy mogą również być zadowoleni z benefitów takich jak cashback na zakupy w sklepach partnerskich.

Dostępne są takie standardy jak ochrona transakcji, przedłużona gwarancja i bezpłatna prowizja transakcji. Przedsiębiorcy działający poza granicami Polski będą zainteresowani bezprowizyjna wymianą walut – jest tu ponad 500 par handlowych (wymiana walut pomiędzy różnymi walutami). Również w przypadku oferty dla biznesu jest możliwość wyrobienia karty fizycznej MasterCard ZEN. Co więcej, nie tylko dla właścicieli, ale również dla pracowników. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób zarządzających budżetem i zakupami firmy. 

Plany konta Zen dla przedsiębiorców:

Tam, gdzie klienci indywidualni Zen mają tylko dwa pakiety, biznes może wybierać z czterech:

  • Creative
  • Smart
  • Enterprise
  • Supreme

Każdy z nich różni się parametrami i możliwościami. W zależności od taryfy, na którą się zdecydujemy, będziemy mieć inne limity bezpłatnych przelewów, wartości wymiany walut lub kwot wypłat z bankomatów. Wszelkie dokładne parametry i różnice przedstawia tabela opłat i prowizji usługi. Tak samo, jak w przypadku klientów indywidualnych można skorzystać z bezpłatnej miesięcznej oferty próbnej. Jeżeli możliwości, jakie daje Zen, przypadną nam do gustu należy zdecydować się na docelowy plan i uiścić miesięczną opłatę. 

Konto i karta Zen Creative, Smart, Enterprise, Supreme – ile kosztuje pakiet?

Najtańszy pakiet Creative to koszt  9,99 euro miesięcznie. Najdroższy plan Supreme oraz wszelkie benefity z nim związane to wydatek rzędu 499,99 euro miesięcznie. W połowie stawki kosztów mamy jeszcze dwa plany: Smart za 24,99 euro  oraz Enterprise za 99,99 euro miesięcznie. 

Różnice w kosztach są dość  znaczące, dlatego istotne jest zapoznanie się ze szczegółami każdego z pakietów. Mnogość ofert i możliwości, jakie daje Zen, pozwoli wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów. 

Czy karta Zen i konto są bezpieczne?

Bank Centralny Litwy wydał licencję pieniądza elektronicznego usłudze Zen. W Polsce firma posiada swoją siedzibę, a jednocześnie oferuje usługi w 32 krajach. Założycielem platformy Zen jest Dawid Rożek, współtwórca platformy do sprzedaży kluczy aktywacyjnych do programowania G2A.

Dodatkowo firma enN wciąż zyskuje nowe rzesze klientów. Portal zen.com uzyskał średnią ocenę 3,8 gwiazdek w pięciostopniowej skali, na portalu Trustpilot. Klienci wysoko oceniają bogatą ofertę benefitów oraz bezproblemową i łatwą obsługę. Tam, gdzie są zadowoleni klienci, zdarzają się również opinie negatywne. Jako wady wymieniano usługę cashbacku, która nie zawsze działała prawidłowo. Część użytkowników była również niezadowolona z procesu rejestracji. Co ważne firma Zen aktywnie reaguje na wszelkie opinie,  nawiązując kontakt ze zgłaszającym je klientami. 

Karta Zen – podsumowanie

Korzystając z karty Zen możesz uniknąć kosztów podczas transakcji za granicą. Ze względu na liczne benefity i cashback podczas zakupów, warto też rozważyć założenie konta w tej usłudze także wtedy, gdy niezbyt często jesteś za granicą. Większość klientów poleca kartę Zen. Warto natomiast pamiętać, że konkurencja (np. Revolut) oferuje opcje wielowalutowe bez konieczności abonamentu.

Z pewnością bardzo ciekawym rozwiązaniem jest natomiast konto Zen dla firm. Jeśli korzystasz z płatności w różnych walutach (np. masz klientów w całej Europie), możesz sporo zaoszczędzić używając płatności Zen.

2.3/5 - (Ilość ocen: 3)

1 komentarz on “Karta ZEN- Czym jest?”

  1. Maryjan

    Świetna sprawa. Bezproblemowe płatności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *