Revolut – jak działa i czy warto wziąć kredyt w banku Revolut?

0

Wiele osób, szczególnie miłośnicy zagranicznych podróży, pokochały Revolut. Aplikacja jest nowoczesnym sposobem na płatności za granicą. Posiada możliwość wykonywania przelewów w niemal 30 walutach, a ich lista stale rośnie. Przelewy zagraniczne z wykorzystaniem konta Revolut są jednocześnie szybkie i tanie. Wiele miejsc na całym świecie akceptuje także płatności przy użyciu aplikacji Revolut, co często jest bardzo opłacalną, a także bezpieczną opcją. W niniejszym artykule sprawdzimy więc, czy używanie Revoluta rzeczywiście jest dla konsumentów prawdziwą rewolucją i jakie usługi są dostępne w ramach konta Revolut.

Co to jest Revolut? Jak działa?

Z pewnością wielu z was niejednokrotnie słyszało nazwę “Revolut” lub stwierdzenie mówiące o “płaceniu Revolutem”. Czym właściwie jest Revolut? Warto wrócić do początków powstania aplikacji Revolut i założeń, jakimi kierowali się producenci tej platformy. Aplikacja i strona internetowa Revolut powstały jako bezpieczna, uczciwa i nie stwarzająca problemów platforma transakcyjna. Z zasady miała działać na całym świecie i pozwalać także na wymiany walut, płatności w obcych walutach, itp. Wszystko odbywa się tu na korzystnych i jasnych warunkach, bez ukrytych opłat.

Skąd wziął się fenomen Revoluta? Opinie o Revolut jasno wskazują na atuty, za które cenią go klienci. Są dokładnie takie, jak zaplanowali to twórcy platformy. Revolut pozwala na wykonywanie międzynarodowych przelewów pieniędzy bez dodatkowych opłat.  Co więcej, przewalutowanie w Revolut odbywa się po międzynarodowym kursie walut. To zwykle o wiele bardziej opłacalne, niż wymiana waluty w kantorze, kantorze internetowych, czy nawet używanie kart wielowalutowych. Dodatkowo Revolut jest błyskawicznie szybki, a użytkownicy docenią to już w momencie otwierania nowego konta. Producent aplikacji twierdzi, że nowe konto można w niej stworzyć w mniej niż jedną minutę. Taki czas naprawdę robi wrażenie!

Największe zalety Revoluta

Poza możliwością płacenia za granicą na korzystnych warunkach i szybkim startem korzystania z aplikacji, Revolut ma także szereg innych zalet. Dodawana do aplikacji karta debetowa pozwala na płacenie niemal na całym świecie, a samo korzystanie z aplikacji mobilnej Revolut jest bardzo intuicyjne mimo wielu funkcji znajdujących się w apce. Twórcy niektórych aplikacji banków mogliby wyciągnąć wiele wniosków z użytkowania aplikacji Revoluta.

Do największych zalet Revolut należą:

 • szybkie przelewy zagraniczne w aż 29 walutach
 • korzystne kursy walut – przewalutowanie po międzynarodowych kursach
 • karta płatnicza (karta przedpłacona Revolut) z możliwością korzystania z bankomatów w 120+ krajach
 • darmowe płatności kartą
 • dostęp do giełdy kryptowalut – zamiana pieniędzy na BitCoin, Ethereum, Litecoin, XRP i BitCoin Cash
 • świetna aplikacja mobilna
 • możliwość założenia konta bez formalności w 60 sekund

Revolut jest obecnie dostępny na terenie Europy, jednak producent platformy wkrótce dostarczy swoje usługi także mieszkańcom USA, Kanady, Australii, Singapuru i kolejnych krajów. W Polsce bez przeszkód można korzystać z Revolut i wykonywać płatności kartą i przez Internet.

Oferta Revolut. Informacje, opłaty, aplikacja mobilna

Standardowe konta Revolut, których używa większość użytkowników Revoluta są darmowe. Bez opłat otrzymamy dostęp do konta krajowego, a także konto IBAN w walucie Euro. Wymiana walut dla 24 z nich jest bezpłatna, choć ograniczona pewnym limitem. Po przekroczeniu go będzie naliczana nieznaczna opłata. Można podnieść limit wykupując subskrypcję Revolut. Tak działa Revolut – podstawowe usługi są bezpłatne, w celu wykorzystania pełni możliwości można po prostu wybrać płatny pakiet.Wśród kilku pakietów w modelu subskrypcyjnym otrzymamy zwiększony limit bezpłatnej wymiany walut, a także dostęp do kryptowalut, usługi turystyczne i program cash back. Dla osób korzystających z płatnej wersji Revolut przygotowano także całodobowe wsparcie opiekuna – concierge.

Pakiety Revolut – opłaty

Aby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje ta nowoczesna platforma do płatności zagranicznych, warto wykupić dostęp do wyższego pakietu Revolut. Ceny to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Trzeba natomiast zdać sobie sprawę z tego, że większości osób w zupełności wystarczy bezpłatny Revolut. Co zrobić, aby korzystanie z Revoluta było bezpłatne? Nic! Wystarczy założyć konto i wstrzymać się z aktywacją dodatkowych pakietów.

Revolut proponuje swoim użytkownikom kilka pakietów. Każdy kolejny jest droższy i odblokowuje dostęp do dodatkowych funkcjonalności. Zwiększa także limity związane z wymianą walut i bezpłatnymi wypłatami z bankomatów.

 • Revolut Standard – darmowa usługa
 • Revolut Plus – 14,99 zł miesięcznie
 • Revolut Premium – 29,99 zł miesięcznie
 • Revolut Metal – 49,00 zł miesięcznie

Co otrzymujemy decydując się na wykupienie płatnej subskrypcji Revolut?  Opcja bezpłatna (Revolut Standard) pozwala wypłacać z bankomatów do 800 zł miesięcznie, a dołączona karta płatnicza działa w aż 150 krajach – zapłacimy nią wymieniając swoje środki po międzynarodowym kursie. Revolut Premium zwiększa limit wypłat w bankomatach do 3000 złotych. Opcja okaże się korzystna podczas wyjazdów zagranicznych, czy wakacji. Dodatkowo otrzymamy w niej także niezłe ubezpieczenie podróżne, które działa na całym świecie.

Karta Revolut – jaki jest koszt płacenia Revolutem?

Platforma Revolut została zaprojektowana jako aplikacja mobilna i alternatywa dla kont walutowych. Po pewnym czasie okazało się jednak, że dla wielu osób płacenie Revolutem nie jest tak wygodne, jak korzystanie z fizycznej karty. Z tego względu właściciel platformy zdecydował się dać swoim klientom taką możliwość. Dostarczona przez Revolut karta w fizycznej formie wygląda jak każda inna karta płatnicza. Koszt wydania karty Revolut to 10 złotych. To niska cena, biorąc pod uwagę, że samo konto walutowe i możliwość korzystania z wielu funkcji są bezpłatne.

Konto Revolut pozwala także na stworzenie wirtualnej karty, która jest bezpłatna. Wirtualnej karty Revolut nie umieścimy w bankomacie, jednak pozwoli na płatności online i wykonywanie wielu operacji.

Karta Revolut jest kartą przedpłaconą.

Kredyt w Revolut – czy warto ubiegać się o pożyczkę w Revolut?

Stały rozwój dostępnych w Revolut funkcjonalności i usług sprawił, że dziś klienci Revolut mają możliwość otrzymania kredytu. Maksymalna kwota kredytu Revolut to aż 50.000 złotych. RRSO jest przy tym dość niskie. Roczna stopa procentowa wynosi tu 14,42% W zależności od oceny zdolności kredytowej w kredycie Revolut różna jest natomiast kwota prowizji za udzielenie kredytu Revolut.

Ze względu na możliwość ubiegania się o kredyt drogą elektroniczną, warto zestawić pożyczkę w Revolut z innymi pożyczkami online. Za każdym razem przed decyzją o skorzystaniu z oferty kredytowej warto sprawdzić ranking pożyczek, a także zapoznać się z aktualną ofertę kredytów. Ranking kredytów gotówkowych dostępny na stronie naszej porównywarki banków jest dobrym miejscem, by sprawdzić ofertę banków i aktualne promocje.

Wpisując w Google “kredyt Revolut opinie” szybko dowiemy się, co klienci Revoluta myślą o opcji pożyczki w Revolut. Do największych zalet kredytu należy ograniczenie formalności do minimum, a także błyskawiczna wypłata przyznanych środków.

Aplikacja Revolut – jak działa?

Poza możliwością płacenia kartą Revolut, do obsługi konta w Revolut służy przyjazna i intuicyjna aplikacja Revoluta. Można pobrać ją ze sklepu Google Play lub Apple AppStore. Po założeniu konta i skonfigurowaniu go wystarczy się do niego zalogować. Wtedy dostaniemy możliwość dodania Revoluta do płatności telefonemGoogle Pay lub Apple Pay.

Doładowanie konta Revolut także jest proste. Wystarczy wykonać przelew lub zasilić je przy użyciu karty kredytowej lub debetowej (VISA, MasterCard). W aplikacji Revolut odnajdziemy tę funkcję pod nazwą “Dodaj pieniądze”. Po zasileniu konta Revolut można wykonywać z jego użyciem płatności, także tych zagranicznych. Użyjemy do tego samej aplikacji, wirtualnej lub fizycznej karty, a także telefonu.

Zostaw ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *