Przelew na telefon BLIK – jak go wykonać?

0

Przelew BLIK na telefon – wygodna i szybka forma wysłania pieniędzy znajomemu.

Płatności BLIK podbiły serca Polaków. To obecnie jedna z najprostszych i najszybszych metod płatności, jest przy tym wyjątkowo bezpieczna. BLIK-a możemy użyć w sklepach stacjonarnych i do płatności w sieci. Również niektóre bankomaty mają opcję wypłaty środków po wpisaniu kodu BLIK. Na tym nie kończą się jednak możliwości tego nowoczesnego systemu płatniczego. Kolejną jest przelew na telefon BLIK. Dziś opiszemy, jak działa przelew na telefon i jak go wykonać.

Przelew na telefon BLIK – co to jest?

Polski standard płatności BLIK pozwala na wykonywanie błyskawicznych transakcji. Obecnie już kilkanaście banków ma w swojej ofercie płatności BLIK, a lista ciągle rośnie. Jest więc bardzo duża szansa, że i w Twojej aplikacji mobilnej banku znajdziesz opcję płatności BLIK. Poza możliwościami zapłaty w ten sposób za zakupy, warto poznać kolejną opcję. Przelew na telefon BLIK dostępny jest dla osób, których numer telefonu widnieje w rejestrze BLIK-a. Prawdopodobnie jest tak po wpisaniu swojego numeru telefonu w aplikacji mobilnej.

Przelew BLIK na telefon pozwala zainicjować szybki przelew bez konieczności podawania numeru konta odbiorcy. Nie musisz nawet go znać! System wyszukuje odbiorcę płatności właśnie przy pomocy wpisanego numeru telefonu. To bardzo dobry sposób na rozliczenia pomiędzy znajomymi i rodziną.

W jakich bankach jest usługa przelewów BLIK na numer telefonu?

Przelewy na telefon BLIK to dziś popularna usługa, ma ją większość banków. Lista ta stale rośnie.  Dziś znajdują się na niej banki:

Jak wykonać przelew na telefon (instrukcja krok po kroku)

Wykonanie przelewu BLIK na telefon możliwe jest dla osób posiadających taką opcję w swoim banku. Odbiorca nie musi być użytkownikiem BLIK-a. Na szczęście dziś jest to jednak większość osób w naszym kraju – BLIK działa w niemal każdym liczącym się banku.

Jak włączyć BLIK w swoim smartfonie?

Do wykonania transakcji BLIK (także przelewu na telefon BLIK) niezbędne jest posiadanie aplikacji mobilnej swojego banku. To tam wywołamy transakcję, a także mamy dostęp do mobilnej autoryzacji – zatwierdzenia płatności. Bezpłatne i najczęściej bardzo intuicyjne w użytkowaniu aplikacje bankowe znajdziesz w Sklepie Google Play (smartfony z Androidem) lub w App Store (jeśli masz iPhone). Należy pobrać i zainstalować aplikację, podamy w niej też swój numer telefonu komórkowego.

Przechodząc pierwszy raz do opcji “Przelew na telefon BLIK” musimy zaakceptować regulamin i wymagane zgody.

Krok po kroku jak wykonać przelew BLIK na telefon

  1. Otwórz aplikację swojego banku i znajdź w niej opcję “BLIK” (często oznaczona logiem)
  2. Wybierz “Przelew na telefon BLIK”
  3. Wybierz odbiorcę przelewu z listy lub wpisz numer i jego dane ręcznie
  4. Wpisz kwotę i tytuł przelewu
  5. Sprawdź, czy wpisane dane się zgadzają i zatwierdź przelew kodem PIN

Jeżeli odbiorca przelewu na telefon jest użytkownikiem BLIK – dostanie na smartfon powiadomienie o otrzymanym przelewie. Jeżeli dany numer telefonu nie został zarejestrowany w bazie BLIK, odbiorca otrzyma wiadomość SMS. W niej zobaczy link do strony, na której musi wpisać swój numer konta. To tam zostaną przesłane pieniądze.

Ile trzeba czekać na przelew na telefon?

BLIK umożliwia błyskawiczne przelewy na telefon. Usługa funkcjonuje 24/7, więc szybki przelew jest realizowany w każdy dzień roku, przez całą dobę. Najczęściej pieniądze trafiają na konto odbiorcy po kilkunastu sekundach, maksymalnie – zwykle do kilku minut.

Koszt przelewu na telefon

Jedną z zalet przelewów na telefon jest fakt, że są darmowe. Nic nie zapłacisz więc za zlecenie takiego przelewu, także odbiorca nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. To po prostu jeden z produktów dostępnych w ramach konta osobistego.

Prośba o przelew na telefon

BLIK daje swoim użytkownikom ciekawą opcję. Można wysłać do kogoś prośbę o przelew na telefon. Osoba taka otrzyma po chwili powiadomienie z informacją, o jaką kwotę go prosisz. Jeśli osoba, którą prosisz o przelew na telefon, zgodzi się na to, dane transakcji są już uzupełnione. Ta opcja może być więc szczególnie ciekawa w przypadku kont dla dzieci. Mogą w ten sposób poprosić rodzica o dodatkowe środki. Przelewy na telefon są też dobrą opcją na rozliczenie się pomiędzy młodymi osobami – podzielenie rachunku, itp.

Przelew BLIK na telefon – podsumowanie

Dzięki przelewowi na telefon można bardzo szybko wysłać do kogoś środki. Nie musisz znać numeru konta, a cały proces jest bardzo szybki i intuicyjny. To nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Usługa jest dziś dostępna w niemal każdym koncie bankowym.

Zostaw ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *