Santander Bank Polska - recenzja i opinie o banku

Santander Bank Polska to bank uniwersalny który posiada dobre konto osobiste, firmowe a także karty kredytowe. Posiada wiele placówke stacjonarnych w Polsce, a także wygodną aplikację mobilną.
Informacje o banku

Siedziba

Santander Bank Polska S.A al. Jana Pawła II 17 00-854 Warszawa

Data żałożenia

2001

Kapitał zakładowy

992 345 340 zł

NIP

8960005673

KRS

0000008723

REGON

930041341

Kod BIC/Swift

WBKPPLPP

IBAN Santander Bank Polska

PL 00 0000 0000 0000 0000 0000

Infolinia - klienci indywidualni

781 119 999 lub 1 9999

Infolinia - mikro i małe firmy

61 885 1550
Santander Bank Polska - zalety i wady
Zalety
proste warunki do spełnienia aby konto osobiste było darmowe
konto osobiste będzie dobrym rachunkiem głównym do płatności i rozliczeń (darmowe przelewy natychmiastowe i zwrot za rachunki)
bardzo dobra bankowość internetowa i aplikacja mobilna
Wady
mała sieć bezpłatnych bankomatów w kraju
konto osobiste nie nadaje się dla podróżnika
wypłaty z bankomatów obcych sieci obciążone są opłatami (jeżeli klient nie wykupi pakietu darmowych wypłat).

Sesje Elixir w Santander Bank Polska

Sesje przychodzące

11:00Sesja 1
15:00Sesja 2
18:00Sesja 3

Sesje wychodzące

08:15Sesja 1
12:15Sesja 2
14:45Sesja 3

Santander Bank Polska – usługi, recenzja, opinie o Santander Banku

Santander Bank jest jednym z największych banków funkcjonujących w Polsce. Jako uniwersalny bank komercyjny kieruje swoje usługi do szerokiego grona odbiorców. Jednocześnie bank Santander w przeszłości przejął udziały w popularnym polskim banku BZ WBK. To wtedy wiele osób stało się klientami tego banku. W poniższym artykule sprawdzimy, jakie usługi Santander Bank oferuje swoim klientom. Poznamy także dostępne w sieci na temat Santander Bank opinie. Są bardzo cenne dla porównania banków i ich ofert.

Informacje o Santander Banku

Większość z nas z pewnością dobrze kojarzy charakterystyczne logo Santander Banku znajdujące się na czerwonym tle. Nic dziwnego, bank przykłada bardzo wiele uwagi do obecności z mediach. Reklamy Santander Banku pokazują go jako instytucję świadczącą swoje usługi wszystkim klientom, godną zaufania i nowoczesną. W dalszej części recenzji Santander Banku sprawdzimy, czy wizja samego właściciela banku pokrywa się z tym, co na temat Santander Banku myślą klienci. Jako jeden z największych banków funkcjonujących w Polsce, Santander Bank jest bardzo rozpoznawalny. W dużej mierze wpływ na to miało połączenie się z BZ WBK, co nieco namieszało na polskim rynku bankowym.

Santander Bank nie ma wyraźnie profilowanego charakteru. Dostarcza bowiem usługi zarówno osobom prywatnym, przedsiębiorcom i przedstawicielom największych firm i korporacji. Z tego względu oferta Santander Banku jest niezwykle rozbudowana.

Dane Santander Bank

Aby usprawnić odnajdywanie informacji kontaktowych i danych banku, zebraliśmy je poniżej. Niektóre z nich (IBAN Santander Banku i SWIFT Santander Banku) będą niezbędne przy próbie wykonania przelewu z zagranicy.  Poniżej znajdują się dane banku:

Adres Santander Banku: Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17, 00-824, Warszawa

Strona WWW Santander Banku: https://www.santander.pl/

Santander Bank NIP: 8960005673

Santander Bank REGON: 930041341

Santander Bank KRS: 0000008723

Kod Santander Bank SWIFT/BIC: WBKPPLPP

IBAN Santander Bank: PL (+26-cyfrowy numer rachunku w banku)

Historia Santander Banku

Spółka akcyjna Santander Bank Polska powstała w 2001 roku. Początkowo nie było jednak na naszym rynku banku pod tą nazwą. Do trzeciego kwartału 2018 roku bank istniał bowiem pod nazwą BZ WBK. Bank Zachodni WBK przez wiele lat pokazywał się jako jeden z największych polskich banków. W reklamach WBK występowały hollywoodzkie gwiazdy, a sam bank miał swoje placówki w niemal każdym zakątku Polski.

Długa historia BZ WBK, czyli protoplasty Santandera, sięga natomiast do czasów  przed przemianami ustrojowymi w Polsce. Podobnie do kilku innych dużych banków (np. PKO BP, Pekao SA), WBK powstał przed 1989 rokiem – dokładniej rzecz ujmując, rok wcześniej.W 1988 roku Rada Ministrów utworzyła Bank Zachodni. W 1990 roku BZ stał się spółką należącą do Skarbu Państwa. Niecałe 10 lat później (rok 1999) 80% udziałów w Banku Zachodnim przejęła irlandzka instytucja finansowa. W tym samym roku bank połączył się z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym. O BZ WBK możemy więc mówić od 1999 roku. Przez kolejne niemal 20 lat bank zdobył ogromną popularność w Polsce.

W latach 2010-2011 BZ WBK został sprzedany hiszpańskiemu bankowi Santander. Wtedy doszło także do połączenia z popularnym polskim bankiem – Kredyt Bank. Bank funkcjonował przez kilka lat pod dawną nazwą, aby w 2018 przejść potężny rebranding. Od tego momentu funkcjonuje już jako Santander Bank Polska.

Opinie o Santander Banku

Cóż, istnieje kilka źródeł, skąd możemy czerpać informacje na temat banków i ich usług. Reklamy pojawiające się w ogromnej liczbie w telewizji, Internecie, radiu i prasie są tylko jednym z nich. Niestety, ciężko wyciągnąć z nich kompleksową wiedzę na temat danego banku. Nic dziwnego – każda instytucja finansowa przedstawia się w reklamach, jako ta najlepsza, godna zaufania, praktycznie bez wad.

Z tego względu zanim zdecydujemy się na wybranie oferty konkretnego banku, zawsze warto porównać ją z innymi bankami. Ranking banków pozwoli bowiem szybko sprawdzić, jak dany bank wygląda  na tle konkurencji. Porównanie kredytów, porownywarkabankow.pl  lu b po prostu porównywarka banków są narzędziami, które dają każdemu możliwość szybkiego zestawienia ze sobą różnych banków i wybrania najlepszej oferty.

Nie bez znaczenia jest też zdanie dotychczasowych klientów na temat banku – opinie klientów o banku. W Internecie mamy do nich bardzo łatwy dostęp.W przypadku opisywanej tu instytucji wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazę”Santander Bank opinie”, aby wyświetlić setki wyników. Jakie są zatem opinie o Santander Banku?

Santander Bank opinie

Hasło “Santander Bank opinie klientów” pozwala na odnalezienie tysięcy opinii, które zwykle są pozytywne. Co klienci myślą o Santander Banku i oferowanych przez niego usługach bankowych? Przede wszystkim doceniają duży wybór usług w szerokiej ofercie banku. Mowa głównie o kartach kredytowych, tanich w użytkowaniu kontach bankowych i atrakcyjnie oprocentowanych kontach oszczędnościowych.

W opinii klientów Santander Bank na dużą pochwałę zasługuje spora dostępność punktów stacjonarnych. Oddziały Santander Banku zlokalizowane są nawet w mniejszych miejscowościach na terenie całej Polski.

Wyszukiwarka oddziałów Santander Banku i bankomatów znajduje się pod tym adresem.

Niestety, pewne aspekty korzystania z usług Santander Banku nie cieszą się zbyt dobrą opinią klientów banku. Krytyka dotyczy w dużej mierze sposobu funkcjonowania infolinii banku, a także nieco mało intuicyjny serwis internetowy. Na szczęście klienci informują, że po pewnym przyzwyczajeniu korzystanie ze strony internetowej Santander Banku staje się już znacznie prostsze. Aplikacja mobilna do obsługi bankowości w Santander Banku cieszy się dużym uznaniem klientów.

Oferta Santander Banku

Santander Bank jest instytucją, która nie precyzuje, kto jest jej głównym klientem. Świadczy usługi dla wszystkich grup odbiorców:

 • usługi Santander Banku dla osób prywatnych
 • usługi Santander Bank dla firm
 • usługi  Santander Banku dla korporacji

Bogata oferta i spory wybór dostępnych usług dla każdej z wymienionych grup sprawiają, że  warto przyjrzeć się temu, co oferuje Santander Bank. Dla uproszczenia, usługi Santander Bank przedstawimy w formie listy, a następnie przyjrzymy się dokładniej dostępnym dla klientów indywidualnych i form rozwiązanim.

Usługi Santander Banku

W opinii o Santander Banku klienci wspominają o bardzo atrakcyjnej ofercie prowadzenia kont osobistych, kartach kredytowych i możliwościach oszczędzania. Sprawdziliśmy jednak dla Was całą ofertę Santander Banku i to, jakie daje możliwości. Oferta banku to między innymi:

 • Kredyty w Santander Bank
 • Kredyty dla firm w Santander Bank
 • Prowadzenie konta w Santander Bank
 • Oszczędzanie w Santander Bank (m.in. lokaty w Santander Bank)
 • Ubezpieczenia w Santander Bank
 • Karty kredytowe w Santander Bank
 • Usługi walutowe w Santander Bank
 • Dom maklerski w Santander Bank
 • Usługi dla firm w Santander Bank
 • i inne

Szeroka oferta skierowana jest do wielu grup odbiorców. Przegląd świadczonych usług Santander Banku zacznijmy jednak od osób prywatnych.

Santander Bank – oferta dla klientów indywidualnych

Nie da się ukryć, że klienci indywidualni są ważną grupą odbiorców dla niemal każdego banku. Podstawowe usługi są dziś najczęściej darmowe, co jest celowym zabiegiem banków. Przyciągając w ten sposób klientów bank sprawia, że klienci później wybierają jego usługi w przypadku prowadzenia firmy lub gdy potrzebują zaciągnąć kredyt hipoteczny. Nie inaczej jest w przypadku Santander Bank Polska.

Usługi Santander Banku dla osób prywatnych to między innymi:

 • Konto w Santander Bank
  • Konto Jakie Chcę – konto osobiste
  • Konto Jakie Chcę Dla Młodych – konto dla dzieci, nastolatków, młodzieży, studentów
  • Konto Osobiste Private Banking
  • Konto Osobiste Select
  • Konto walutowe
  • Konto oszczędnościowe
  • Karta do konta
  • Konto z limitem odnawialnym na rachunku

Jak wybrać najepsze konto bankowe? Warto zestawić ze sobą oferty różnych banków i sprawdzić ranking kont bankowych. Porównując ze sobą różne konta, warto zwrócić uwagę na opłaty związane z prowadzeniem konta, wypłatą gotówki i wykonywaniem przelewów. W większości banków, także Santander Bank te usługi mogą być bezpłatne. Konto w Santander Bank jest polecane przez klientów ze względu na niskie opłaty i funkcjonalną aplikację mobilną.

 • Karty Santander Bank
  • karta do konta
  • karta VISA
  • karta MasterCard
  • karta pre-paid (karta przedpłacona)
  • karta chargeback
  • karta kredytowa
  • karta dla dziecka
  • VISA Private Banking
  • ubezpieczenie karty kredytowej

Zwykle najlepiej jest wybrać kartę płatniczą w banku, w którym posiadamy także inne usługi bankowe. Powiązana z kontem w Santander karta może być bezpłatna, gdy wykonamy nią odpowiednią ilość operacji.Karty kredytowe Santander Bank są bardzo chwalone przez dotychczasowych użytkowników. Przed wybraniem tej opcji zachęcamy jednak do porównania kart kredytowych dostępnego na naszej stronie porównywarki banków.

 • Kredyty Santander Bank, pożyczki w Santander Bank
  • Kredyt gotówkowy
  • Pożyczka ratalna
  • Pożyczka przez Internet
  • Kredyt gotówkowy online
  • Ubezpieczenie kredytu gotówkowego
  • Ubezpieczenie kredytu hipotecznego
  • Kredyt na mieszkanie
  • Kredyt na remont
  • Karta kredytowa
  • Ubezpieczenie karty kredytowej
  • Kredyt na samochód

Który bank oferuje najlepszy kredyt? Warto porównać kredyt w Santander z innymi opcjami, które daje konkurencja. Nasz ranking kredytów pozwoli szybko sprawdzić %RRSO i opinie klientów. Wybierając najbardziej korzystny kredyt  możemy liczyć na spore oszczędności.

 • Oszczędności Santander Bank, inwestowanie w Santander
  • Konto oszczędnościowe
  • Konto oszczędnościowe walutowe
  • Lokaty
  • Lokaty walutowe
  • Lokata terminowa
  • Fundusz inwestycyjny
  • usługi Domu Maklerskiego
  • Wsparcie Doradcy Inwestycyjnego

Które możliwości oszczędzania lub inwestowania są dla Ciebie najbardziej odpowiednie? Najmniej ryzykowną opcją są konta oszczędnościowe Santander Bank, które nie ograniczają dostępu do swoich pieniędzy. Nieco wyższe oprocentowanie otrzymamy na lokatach w Santander, musimy jednak liczyć się wtedy z możliwością wypłaty środków dopiero po pewnym czasie. Najlepsze warunki i wysokie oprocentowanie jest możliwe w inwestycjach. Te z kolei obarczone są pewnym ryzykiem, którego niektórzy klienci nie chcą podejmować.

 • Ubezpieczenia w Santander Bank
  • Ubezpieczenie na życie
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy
  • Ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW, Assistance)
  • Ubezpieczenie kredytu
  • Ubezpieczenie kredytu hipotecznego
  • Ubezpieczenie kart kredytowych
  • Ubezpieczenie podróżne (turystyczne)

Oferta Santander Bank dla firm i korporacji

Santander Bank posiada bogatą ofertę także dla firm każdej wielkości i dużych korporacji. Dzięki temu niemal wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą skorzystać z wielu usług. Dla jak najbardziej przejrzystego zaprezentowania oferty Santander dla firm i korporacji , przedstawimy je w formie listy.

Usługi Santander Bank dla firm

Małe firmy, średniej wielkości przedsiębiorstwa i duże firmy także są ważnym gronem odbiorców Santander Banku. Przedsiębiorcy mogą liczyć w Santander Banku na kompleksową obsługę firmy – bank dostarcza wszystkich niezbędnych usług.

Jakie usługi Santander Banku skierowane są do firm?

 • Konto firmowe w Santander
  • konto dla firmy
  • konto Premium
  • konto dla rolników
  • karta do konta
  • karty dla pracowników
  • konto osobiste
 • Kredyt dla firmy w Santander
  • kredyt gotówkowy
  • kredyty dla firm
  • pożyczka dla firmy
  • kredyt na rozwój firmy
  • kredyt na dowolny cel
  • limit na rachunku firmowym
  • kredyt obrotowy
  • ubezpieczenie kredytu
  • kredyt inwestycyjny
 • Usługi dla firm w Santander
  • gwarancje bankowe
  • gwarancje spersonalizowane, dla grup zawodowych
  • poręczenie
  • usługi dla sektora rolniczego (Agro)
  • terminale płatnicze (dostawa, obsługa)
  • rynki finansowe
  • faktoring
  • lokaty, inwestycje
  • leasing maszyn i pojazdów dopasowany do grup zawodowych

W Internecie dostępnych jest wiele pozytywnych opinii o Santander Banku. Klienci często wymieniają wśród zalet banku bardzo dobrą aplikację mobilną. W przypadku usług Santander dla firm to także bardzo ważne – zapewnia sprawną obsługę, co jest kluczowe dla przedsiębiorców.

Usługi Santander dla korporacji

Największe firmy i korporacje mogą liczyć w Santander Banku na bardzo dobrą obsługę i indywidualnie negocjowane warunki. Wśród wielu usług Santander dla korporacji z pewnością znajdą takie, które spełnią ich oczekiwania.

Santander Bank dla korporacji świadczy między innymi takie usługi:

 • obsługa bankowa
 • finansowanie handlu
 • finansowanie działalności
 • gwarancje bankowe
 • wymiana walut
 • rynki finansowe
 • inwestycje, bankowość inwestycyjna
 • dostęp do bankowości elektronicznej

Co wyróżnia Santander Bank?

Santander to czołówka wśród dużych banków działających w Polsce Dzięki połączeniu trzech banków (Bank Zachodni, WBK, Kredyt Bank) obecnie Santander posiada aż pięć milionów klientów i niemal siedemset placówek stacjonarnych.  Ciekawa i długa historia Santander Banku sprawia, że instytucja ma bogate doświadczenie w bankowości. Także aktywa finansowe Santander Banku należą do największych spośród banków komercyjnych działających w Polsce.

Już 5 lat temu aplikacja mobilna BZWBK została uznana za najlepszą w Polsce. Od tego czasu bank stale wprowadza pozytywne zmiany wpływające na bezpieczeństwo, wygodę i szybkość użytkowania. Bankowość przez Internet i bankowość mobilna w Santander Banku są naprawdę przyjemne i intuicyjne.

Porównanie banków często wskazuje na Santander Bank jako dostawcę korzystnych usług, niezależnie od tego, czy sprawdzamy kredyty, prowadzenie kont bankowych, czy inne usługi bankowe. Z tego względu zawsze warto sprawdzać ofertę tego banku, gdy myślimy o wybraniu oferty innego banku.

Recenzja Santander Bank – opinia o banku

Ciężko jest napisać recenzję Santander Banku w kilku zdaniach, ponieważ to ogromna instytucja z wieloma usługami. Jak dotąd zaufało jej ponad pięć milionów użytkowników, co jest najlepszą rekomendacją tego banku. Santander Bank ma ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw każdej wielkości. Naszym zdaniem można zaufać temu bankowi. Wiele lat doświadczenia płynącego jeszcze z wieloletniej historii sukcesów BZ WBK sprawiają, że Santander Bank jest godny polecenia.

Oceniając ten bank pomagasz innym osobom, które są zainteresowane jego ofertą. Korzystałeś z usług Santander Bank Polska? Zostaw swoją opinię.
3/5 - (Ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.