Bank Pekao - recenzja i opinie o banku

Bank Pekao SA został założony w 1929 r. Jego głównym zadaniem było zapewnienie obsługi finansowej dla polskiej emigracji.
Recenzja Bank Pekao
Nasza ocena banku: 4.9
Informacje o banku

Siedziba

ul. Grzybowska 53/57, 00-844 Warszawa

Data żałożenia

1929

Kapitał zakładowy

262 470 034 zł

NIP

5260006841

KRS

0000014843

REGON

000010205

Kod BIC/Swift

PKOPPLPW

IBAN Bank Pekao

PL 00 1240 0000 0000 0000 0000

Infolinia - klienci indywidualni

+48 (22) 59 12 232 lub 801 365 365

Infolinia - mikro i małe firmy

+48 (22) 59 12 323 lub 801 666 555
Bank Pekao - zalety i wady
Zalety
Największy bank w tej części Europy
Bogata oferta dla wszystkich klientów
Instytucja stawiająca na innowacje i rozwój technologiczny
Uznana marka, długa historia i 100-letnie doświadczenie
Wady
Duże kolejki w niektórych oddziałach
Przerwy w dostępie do bankowości internetowej
Telefony przychodzące z propozycją oferty
Lepsza oferta dla nowych klientów

Sesje Elixir w Bank Pekao

Sesje przychodzące

11:00Sesja 1
15:00Sesja 2
17:30Sesja 3

Sesje wychodzące

08:30Sesja 1
12:30Sesja 2
15:00Sesja 3

Pekao SA jest polskim bankiem. W rankingu banków zajmuje wysoką pozycję ze względu na bogatą ofertę oraz pozytywne opinie swoich klientów. Warto więc przyjrzeć się tej instytucji finansowej i poznać bliżej jej ofertę. W poniższym artykule przedstawimy także pokrótce historię banku Pekao, a także największe zalety banku obecnie.

Informacje o banku Pekao SA

Historia tego polskiego banku ma już niemal sto lat. Powstał w Warszawie w 1929 roku jako Polska Kasa Opieki. Spółka akcyjna już w początkach swojej działalności funkcjonowała jako bank państwowy. Oferta banku Pekao była skierowana do szerokiego grona odbiorców – nie zmieniło się to aż do dziś.

Co ciekawe jeszcze w przedwojennym okresie swojego istnienia bank Pekao SA kładł duży nacisk na to, by być międzynarodową instytucją. Oddziały banku Pekao były otwierane w odległych od Polski krajach. Placówki Pekao były otwierane w miejscach, gdzie mieszkało wielu Polaków, na przykład ze względu na emigrację.

Przez znaczną część swojej działalności bank Pekao funkcjonował jako bank państwowy (z udziałem Skarbu Państwa). Zmiany w tym zakresie rozpoczęły się w 1998 roku. Wcześniej bank Pekao udostępnia dla swoich klientów kartę kredytową – jako pierwsza instytucja w Polsce. W latach 1998-2016 Pekao należał do grupy UniCredit.  W ostatnich latach znów jest jednak w polskich rękach – należy do PZU SA i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dane banku PEKAO S.A.

Adres banku PEKAO SA:  ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa

Strona www banku PEKAO SA: https://www.pekao.com.pl/

KRS PEKAO SA: 0000014843

NIP PEKAO SA: 5260006841

REGON PEKAO SA: 000010205

Kod IBAN/SWIFT PEKAO SA: PKOPPLPW

Kod BIC PEKAO SA: PL

Pekao opinie klientów

Wybierając bank, z którego usług korzystamy, zwykle sprawdzamy w Internecie opinie dotychczasowych klientów. Tak też warto uczynić w przypadku banku Pekao. Aby poznać zdanie dotychczasowych klientów, warto wpisać w wyszukiwarce hasło “pekao opinie”. Z otrzymanych w ten sposób wyników od razu dowiadujemy się, co wyróżnia Pekao SA.

Zdaniem klientów, oferta banku Pekao SA jest bardzo rozbudowana. Z jednej strony pozwala to na znalezienie bardzo korzystnej oferty, która w pełni zaspokoi konkretne potrzeby. Wadą tak dużej liczby proponowanych przez Pekao usług może być problem z wyborem najlepszego rozwiązania. Wybierając wśród różnych promocji, wielu rodzajów kont bankowych, czy kredytów często musimy więc poświęcić na to sporo czasu. W takiej sytuacji pomocny może okazać się nasz ranking kredytów lub porównywarka kont bankowych. Pozwolą na zestawienie ze sobą najlepszych ofert, a także porównanie ich z ofertami innych banków.To spora oszczędność czasu, wygoda i sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Co klienci myślą o banku Pekao? Opinie są zazwyczaj przychylne. Bank Pekao wyróżnia bardzo duży wybór kredytów, lokat, kart, czy pożyczek gotówkowych. Szczególnie pochlebnie  klienci wyrażają się na temat oferty kredytów hipotecznych w Pekao SA. Pewną rysą na korzystnym wizerunku Pekao opinie o niezbyt dobrej obsłudze w placówkach stacjonarnych i na infolinii. Na szczęście wiele spraw możemy jednak załatwić także przez serwis online, a także aplikację mobilną Pekao.

Porównanie banków – Pekao i inne banki

Aby porównać z innymi bankami Pekao opinie klientów są jednym z najważniejszych aspektów. To dzięki nim przekonamy się w szybki sposób, czy korzystanie z banku jest wygodne, jak działa aplikacja mobilna, czy pracownicy działu obsługi są pomocni, itp. Równie istotne jest również sprawdzenie, jak korzystne są usługi proponowane przez banki. W tym celu najlepiej skorzystać z porównywarki banków na naszej stronie. Zestawiamy ze sobą Pekao i inne działające w Polsce banki i sprawdzamy ich usługi.

Decydując się na wybór jednego z kont bankowych, warto sprawdzić jego funkcjonalność i związane z prowadzeniem rachunku opłaty. Wiele banków oferuje bezpłatne prowadzenie konta,ważne jednak by dodatkowe opłaty nie były naliczane przy wykonywaniu różnych czynności – przelewów, korzystania z karty płatniczej i innych. Ranking kont bankowych może rozwiać wiele wątpliwości.

W przypadku kredytów w różnych bankach, a nawet w ramach jednej instytucji, warto skupić się na przyznawalności kredytów i oprocentowaniu. W tym drugim przypadku najważniejszym parametrem jest RRSO. Porównanie kredytów będzie proste, gdy poznamy ich rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Ten parametr podsumowuje wszystkie opłaty związane z danym kredytem.

Dostępne w Pekao usługi

Jedną z głównych zalet banku Pekao jest szeroka oferta. Bank kieruje ją zarówno do osób prywatnych, jak i korporacji, instytucji i przedsiębiorców. Przeglądając ofertę Pekao ciężko znaleźć w niej jakiekolwiek braki – usługi bankowe, które nie są tu dostępne, a są popularne w innych bankach.

Niektóre usługi można zrealizować przez Internet lub infolinię. Czasami niezbędne jest jednak udanie się do stacjonarnej placówki. Nie powinno być to większym problemem, ponieważ bank Pekao ma ponad 900 oddziałów stacjonarnych.

Konto w Pekao

Pekao SA świadczy między innymi takie usługi, jak prowadzenie kont bankowych:

 • konto bankowe w Pekao
 • konto oszczędnościowe w Pekao
 • konto walutowe w Pekao
 • konto dla firm w Pekao
 • konto z limitem odnawialnym w Pekao
 • konto dla młodych w Pekao
 • przenoszenie rachunków z innych banków do Pekao
 • pożyczka gotówkowa na koncie w Pekao
 • karta płatnicza do konta

Większość kont można prowadzić bezpłatnie, chociaż czasami trzeba spełnić kilka dodatkowych formalności. Wykonując przelew na konto w Pekao warto natomiast znać kod IBAN//Swift Pekao: PKOPPLPW. Bank Pekao posiada obecnie prawie 1800 bankomatów w całej Polsce. Bankomaty Pekao są bezpłatne dla klientów banku.

Kredyt Pekao

Kredyty w Pekao SA to także bardzo duża liczba możliwości:

 • pożyczka gotówkowa Pekao na dowolny cel
 • kredyt w Pekao
 • kredyt na samochód w Pekao (kredyt samochodowy)
 • kredyt na kupno mieszkania
 • kredyt hipoteczny Pekao
 • kredyt na remont mieszkania lub domu w Pekao
 • Ekopożyczka Pekao
 • Pekao kredyt studencki
 • karty kredytowe Pekao
 • kredyt konsolidacyjny Pekao
 • kredyty dla firm w Pekao
 • ubezpieczenie kredytu
 • i inne

Duży wybór możliwości finansowania celowego lub na dowolny cel pozwala wybrać korzystną opcję. Kredyty I pożyczki w Pekao charakteryzuje także dość korzystne oprocentowanie i niskie opłaty. Dotyczy to szczególnie kredytów hipotecznych. Dostępne w Internecie na temat Pekao opinie wskazują na to, że wielu klientów otrzymało bardzo korzystne warunki kredytu na mieszkanie właśnie w tym banku. Czasami mogło to jednak wymagać dokupienia innych usług w Pekao – przelewanie wynagrodzenia na konto bankowe w Pekao, korzystanie z karty kredytowej, czy wykup dodatkowego ubezpieczenia na życie. Szukając najbardziej korzystnego kredytu warto skorzystać z naszej porównywarki kredytów.

Jak oszczędzać i inwestować w Pekao?

Bank Pekao posiada dużo możliwości także dla klientów chcących oszczędzać swoje pieniądze.  Najprostsze i najbezpieczniejsze z nich to konto oszczędnościowe Pekao i lokaty w Pekao. Dla klientów, którzy dopuszczają pewne ryzyko, a także posiadających większe umiejętności inwestowania, przeznaczone są natomiast liczne usługi giełdowe w Pekao.

Oszczędzanie i inwestowanie w Pekao to między innymi:

 • konto oszczędnościowe w Pekao
 • konto oszczędnościowe Premium w Pekao
 • lokata na koncie w Pekao
 • oszczędności na emeryturę
 • oszczędności dla dzieci
 • usługi maklerskie
 • i inne

Usługi dla firm w Pekao

Bank Pekao SA posiada cały szereg usług dla osób prywatnych, a także dla firm. Bank ten został już wielokrotnie doceniony ze względu na wysoką jakość i duży wybór usług bankowych dla firm.

W Pekao firmy mogą liczyć między innymi na:

 • konto bankowe dla firm Pekao
 • karta kredytowa dla firm Pekao
 • kredyt dla firm w Pekao
 • Pekao księgowość dla firm
 • i wiele innych usług.

Jakie usługi są dostępne dla klientów Pekao?

Poza możliwością prowadzenia rachunku bankowego, otrzymaniem kredytu, czy oszczędzaniem pieniędzy, Pekao posiada także wiele innych usług. Klienci Pekao mogą korzystać z elektronicznego Urzędu. Wiele spraw może zostać załatwionych właśnie poprzez logowanie do Pekao. Należą do nich między innymi:

 • rozliczenie podatkowe przez Pekao
 • wnioski o 500+
 • dostęp do PUE ZUS
 • Profil Zaufany
 • Podpis Kwalifikowany
 • i wiele innych

W skład bankowości elektronicznej Pekao wchodzą natomiast między innymi niezła aplikacja mobilna Pekao, możliwość wykonywania płatności w Internecie, całodobowa wymiana walut online, obsługa BLIK, czy przelewów na numer telefonu. Karty płatnicze i konta w Pekao można też bez problemów podłączyć do płatności zbliżeniowych, czy Google Pay. Aplikacja na smartfona Pekao dostępna jest za darmo w sklepie Google Play oraz App Store.

Ubezpieczenia w Pekao

Jako, że PZU SA jest jednym z głównych udziałowców banku Pekao (ma 20% akcji spółki), to ten ubezpieczyciel oferuje swoje ubezpieczenia przez Pekao. Dzięki temu klienci banku Pekao mają dostęp do szerokiej gamy ubezpieczeń, między innymi:

 • ubezpieczenie na życie
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW i inne)
 • ubezpieczenie podróżne
 • ubezpieczenie nieruchomości
 • ubezpieczenie kredytu

Niektóre rodzaje ubezpieczenia można kupić także bezpośrednio przy użyciu aplikacji mobilnej Pekao, co jest bardzo wygodne. Czasami wykupienie dodatkowego ubezpieczenia jest także wymagane przez Pekao do otrzymania zgody na udzielenie kredytu, na przykład kredytu hipotecznego.

Co wyróżnia bank Pekao SA?

Bank Pekao posiada kilka cech, które pozwalają mu wyróżnić się spośród konkurencji. Pekao wygrało kilka lat temu nagrodę za najwyższą jakość usług private banking. Pekao jest jednym z najmocniejszych banków w Europie, a spośród banków w Polsce ma jedną z najwyższych wypłacalności. W 2007 roku banki Pekao i BPH połączyły się. Od tego czasu klienci obu banków przeszli do Pekao SA.

Jako jeden z niewielu polskich banków, Pekao SA posiada obsługę także w języku ukraińskim (infolinia).To duży ukłon w kierunku osób przybywających do Polski zza wschodniej granicy i znaczne ułatwienie współpracy.

Pekao recenzja

Jaka może być więc sumaryczna recenzja Pekao? Biorąc pod uwagę szeroką ofertę tej instytucji, która jest skierowana do wszystkich odbiorców, z pewnością warto brać pod uwagę ten bank przy wyborze usług bankowych. Pozytywne opinie klientów Pekao pozwalają nabrać zaufania do tej firmy.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego banku, w którym skorzystamy z usług, sugerujemy natomiast zapoznać się z naszą porównywarką banków dostępną bezpłatnie na stronie http://porownywarkabankow.pl . Zestawiając ze sobą oferty wielu z nich można w prosty sposób wybrać najbardziej korzystne rozwiązania dla siebie, czy swojej firmy.

Nie bez znaczenia pozostaje bardzo dobra wypłacalność banku Pekao i niemal 1000-letnie doświadczenie na polskim rynku finansowym. Bank Pekao z pewnością okaże się jednym z najlepszych wyborów dla osób posługujących się językiem ukraińskim. Analizując dane dotyczące tego banku można dojść do wniosku, że można mu zaufać.

Wśród obecnych, ale także przyszłych klientów banku Pekao  jest sporo studentów. Bank ma dla nich dobrą ofertę, zaczynając od możliwości bezpłatnego prowadzenia konta, kończąc na kredytach studenckich Pekao.

Oceniając ten bank pomagasz innym osobom, które są zainteresowane jego ofertą. Korzystałeś z usług Bank Pekao? Zostaw swoją opinię.
1/5 - (Ilość ocen: 1)

1 komentarz on “Bank Pekao”

 1. KRZAYSZTOF

  OSOBIŚCIE SAME ZŁE DOŚWIADCZENIA Z BANKIEM
  DZIAŁ REKLAMACJI – ANALIZA TRAWA PRAWIE 2 MIESIĄCE, MIMO, ŻE WSZYTSKO JEST ROZPATRZONE.
  ZERO INFORMACJI I KONTAKTU ZE STRONY BANKU

  NIE POLECAM!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *