BizNest Konto firmowe w Nest Banku

Nest Bank z pewnością nie jest najpopularniejszym bankiem w Polsce, ale nie oznacza to, że jego propozycje nie są korzystne. BizNest Konto Firmowe to to rachunek dla przedsiębiorców, który niesie za sobą liczne benefity. Wśród bonusów warto wspomnieć m.in. o niskich opłatach i możliwości korzystania z terminala kart płatniczych. Oferta Nest Banku dla przedsiębiorców wydaje się być atrakcyjnym i wartym rozważenia rozwiązaniem. Czy rzeczywiście tak jest? Postanowiliśmy sprawdzić warunki promocji i potencjalne korzyści, jakie mogą zyskać użytkownicy.

Największe zalety konta dla firmy w Nest Bank

O atrakcyjności opisywanego rozwiązania świadczą przede wszystkim niskie koszty, jakie wiążą się z prowadzeniem takiego konta i korzystaniem z jego licznych funkcji. Samo założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak pierwsza karta debetowa Visa połączona z rachunkiem. Opłaty wynoszą 0 złotych także dla takich czynności jak internetowe przelewy krajowe w systemie Elixir, czy też wpłaty i wypłaty do bankomatów Euronet, 

Istotną zaletą konta firmowego BizNest w Nest Banku jest możliwość korzystania z BLIK. Ta funkcja pozwala na łatwy i szybki przesył pieniędzy przez internet, z pomocą aplikacji mobilnej. Wpłaty i wypłaty BLIKiem do bankomatów są bezpłatne, co oznacza że przedsiębiorcy mogą przekazywać na konto swoją gotówkę bez obciążania budżetu. Bezpłatne są także kody SMS do autoryzacji przelewów. Jak widać, darmowych możliwości jest naprawdę sporo.

konto firmowe nest bank wszystko za 0 zł szczegóły

Konto firmowe w Nest Bank – premie pieniężne i korzyści

Niestety, na chwilę obecną, Nest Bank nie proponuje premii pieniężnej za samo korzystanie z konta firmowego BizNest lub dołączonej do niego karty debetowej. Jest to spory minus, ponieważ wiele konkurencyjnych opcji pozwala na uzyskanie bonusu w wysokości nawet powyżej tysiąca złotych, bez konieczności sięgania po dodatkowe opcje. Niewykluczone, że w przyszłości oferta zostanie zaktualizowana.

Obecnie uzyskać można 400 złotych bonusu jedynie za podpisanie umowy o terminal płatniczy na 4 lata. W przypadku krótszych okresów trwania umowy, sama premia będzie odpowiednio mniejsza. Przykładowo, podpisana umowa na rok oznacza uzyskanie jedynie 100 złotych bonusu.

Jakie dodatkowe korzyści oferuje BizNest Konto Firmowe? Poza wspomnianą wyżej możliwością korzystania z terminala kart płatniczych, zainteresowani mogą sięgnąć po szereg innych opcji. Znacznym ułatwieniem będzie dostęp do internetowego portalu obsługi faktur, możliwość finansowania faktur dla firmy, a także możliwość zaciągnięcia ratalnego kredytu firmowego.

Dodatkowe korzyści za polecenie BizNest Konta Firmowego

Na uwagę zasługuje program benefitów pieniężnych wypłacanych za polecanie usługi. Klienci mogą otrzymać 50 złotych za polecenie konta osobistego, które będzie aktywne. Za polecenie konta firmowego BizNest zainteresowani mogą otrzymać aż 200 złotych. Maksymalna suma zebranego bonusu nie może jednak przekroczyć kwoty 2000 złotych.

Osoby polecające swoim znajomym kredyt firmowy w Nest Banku również mogą liczyć na dodatkowe środki. Premia za polecenie kredytu firmowego wynosi aż 1% kwoty finansowania (ale nie więcej niż 1000 złotych).

Na czym polega polecenie konta lub kredytu komuś innemu? Osoba polecająca musi przekazać nowemu klientowi kod polecenia, który zostanie wpisany we wniosku o zaciągnięcie kredytu lub otworzenie rachunku. Warto przy tym pamiętać, że aby premia została wypłacona, nowo otwarte konto musi być aktywne.

Aktywne konto – co to znaczy?

Jako aktywne konta określa się te, które mają zapewnione wpływy w wysokości 2 000 złotych (dla kont osobistych) lub 5 000 złotych (dla BizNest Kont Firmowych) przez okres 3 pierwszych miesięcy. Ponadto, aby dane konto kwalifikowało się do wypłacenia osobie polecającej dodatkowych środków, konieczne jest dokonanie 3 płatności przez pierwszy kwartał posiadania rachunku (BLIK, operacja kartą lub przelew).

Jak otworzyć BizNest Konto Firmowe?

Dużym plusem rachunku firmowego w Nest Bank jest możliwość łatwego i szybkiego otworzenia konta bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze niż standardowa procedura zakładania rachunku w placówce. Przyszły posiadacz konta oszczędza w ten sposób pieniądze na dojazd do placówki, a także swój cenny czas, ponieważ nie trzeba czekać w kolejkach ani ręcznie wypełniać papierowych formularzy. Całość jest więc bezproblemowa i możliwa do zrealizowania nawet w kilkanaście minut.

Jak wygląda procedura otwierania konta? W tym celu należy udać się na witrynę internetową Nest Banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Warto upewnić się kilkukrotnie, że wszelkie informacje zostały wprowadzone poprawnie. Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie swojej tożsamości. Tutaj należy się kolejna pochwała dla oferowanego rozwiązania, ponieważ to użytkownik decyduje, jak ma wyglądać procedura uwierzytelniania.

Jak można potwierdzić swoją tożsamość podczas składania wniosku?

  • poprzez rozmowę wideo z konsultantem
  • za pomocą przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł
  • podpisując umowę w obecności kuriera
  • umawiając się na podpisanie umowy w placówce

Jaka jest najkorzystniejsza metoda potwierdzenia swojej tożsamości? Zdecydowanie najlepiej jest zdecydować się na rozmowę wideo, ponieważ wówczas rachunek może zostać otworzony nawet w ciągu 5 minut. Jeżeli danemu przedsiębiorcy zależy na czasie, to odradzamy podpisywanie umowy za pośrednictwem kuriera, ponieważ takie działanie może przedłużyć cały proces nawet o kilka dni roboczych.

Karta debetowa Visa do konta firmowego – czy warto?

Zakładając BizNest Konto Firmowe, przedsiębiorca nie musi posiadać do niego karty płatniczej. Biorąc pod uwagę niskie opłaty i możliwości związane z takim narzędziem płatniczym, warto rozważyć taką opcję. Wydanie i obsługa pierwszej karty jest bezpłatna, i można ją zamówić w każdej chwili. Aby to zrobić, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną Nest Banku. W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że korzystanie z  dodatkowej karty jest płatne. Jej wyrobienie to jednorazowy koszt w wysokości 25 złotych. Prowadzenie karty dodatkowej wiąże się z opłatą roczną w wysokości 25 złotych.

Za pomocą wyrobionej karty można wypłacać i wpłacać środki, do kwoty nawet 4 000 złotych. Całość jest darmowa, jeżeli użytkownik dokonuje transakcji poprzez bankomaty sieci Euronet. W przypadku korzystania z bankomatów od innych podmiotów lub bankomatów zagranicznych, konieczne będzie uiszczenie prowizji w wysokości 6 złotych od każdej transakcji.

Karta debetowa Visa dołączona do BizNest Konta Firmowego nie odbiega funkcjonalnością od kart oferowanych przez inne instytucje bankowe. Z pomocą tego narzędzia można dokonywać internetowych zakupów, płatności zbliżeniowych, czy też płatności z użyciem numeru telefonu (Visa Mobile). Z tego względu, warto założyć dodatkową kartę do konta aby uzyskać dostęp do szeregu możliwości bez dodatkowych opłat.

Czy BizNest Konto Firmowe się opłaca?

Przedsiębiorcom w dużej mierze zależy na tym, aby założone konto firmowe było rozwiązaniem wygodnym i opłacalnym. Produkt finansowy oferowany przez Nest Bank spełnia oba te kryteria. Wszelkie rodzaje transakcji można wykonać za pomocą aplikacji mobilnej, i dotyczy to także przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego. Konto dla firmy można otworzyć bez otwierania konta osobistego, toteż zainteresowani mogą nadal korzystać z odpowiadających im opcji.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na zarządzaniu i przesyłaniu swoich środków, lecz także na ich oszczędzaniu i pomnażaniu, to w ofercie Nest Banku znajdziesz potrzebne do tego narzędzia. Możesz skorzystać z lokaty firmowej, której oprocentowanie wynosi nawet do 4% w skali roku, a maksymalna suma wpłaconych środków wynosić może nawet 2 miliony złotych. Istnieje także możliwość założenia konta lokacyjnego BizNest Oszczędności, którego oprocentowanie to aż 6% w skali roku (dotyczy kwot do 100 tysięcy złotych, w okresie promocyjnym)

Odpowiadając na główne pytanie: Konto Firmowe BizNest to opłacalna opcja, ze względu na szerokie możliwości i niskie koszty używania rachunku. Osoby, które chcą prowadzić konto w innej walucie niż PLN, mogą założyć BizNest Konto Waluta. Taki rachunek walutowy obsługuje m.in. USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON i SEK.

Konto firmowe w Nest Banku – opinie klientów

Oceny użytkowników to istotny detal, który często brany jest pod uwagę podczas wybierania konta dla firmy. Czy BizNest Konto Firmowe cieszy się pozytywnymi opiniami? Okazuje się, że tak. Rachunek dla firm w Nest Banku chwalony jest zarówno przez zwykłych klientów, jak i portale branżowe. Trudno dziwić się takiemu stanowi rzeczy, patrząc na to jak atrakcyjna jest ta oferta na tle innych rozwiązań.

Klienci chwalą przede wszystkim możliwość uniknięcia wizyt w placówce i załatwiania większości formalności zdalnie. Często wymienianym plusem jest także duży nacisk na wygodną i szybką bankowość mobilną, która obecnie powoli staje się standardem. Wśród głosów krytyki pojawiają się jednak wzmianki o ewentualnych problemach z kontaktem z infolinią, jednak są to pojedyncze przypadki. Przeważająca część opinii jakie można znaleźć na temat konta firmowego w Nest Banku, jest pozytywna.

Czy polecamy BizNest Konto Firmowe? Ocena i podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety konta firmowego BizNest, możemy je śmiało polecić jako opcję dla przedsiębiorców szukających opłacalnego rozwiązania. Z racji tego, że konto jest bezwarunkowo darmowe, a większość typów transakcji nie jest obarczona prowizją, jest to naprawdę korzystny produkt finansowy, wyróżniający się na tle innych usług.

Rachunek firmowy w Nest Banku będzie dobrą opcją szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i czas. Z pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie można uzyskać dostęp do niemal każdej oferowanej funkcji. Niezależnie od miejsca i czasu, możliwe jest dokonywanie przelewów, zarządzanie finansami i wiele innych. BizNest Konto Firmowe to rozwiązanie warte rozważenia podczas wybierania rachunku dla prowadzonej działalności gospodarczej.

4.6/5 - (Ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *