Konto Przekorzystne Biznes Bank Pekao SA

Wśród szerokiej oferty rachunków dla przedsiębiorców, Bank Pekao SA prezentuje swoim klientom ofertę promocyjną o wyjątkowo korzystnych warunkach. Propozycja przeznaczona jest zarówno dla nowych spółek, jak i firm, które istnieją i funkcjonują przez długi czas. Niskie, a wręcz zerowe opłaty za poszczególne czynności i możliwość otrzymania premii pieniężnej to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Sprawdźmy, jakie inne funkcje oferuje zainteresowany Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA, i czy jest to opcja warta rozważenia.

Główne zalety konta firmowego w Banku Pekao SA

Konto Przekorzystne Biznes to oferta, która pozytywnie wyróżnia się na tle innych dostępnych rachunków firmowych. Na pochwałę zasługują przede wszystkim bardzo niskie koszty związane z używaniem takiego konta przez przedsiębiorcę. Otwarcie i prowadzenie konta, przelewy mobilne, czy też korzystanie z wpłatomatów Pekao SA są darmowe. Jeżeli jako klient firmowy nie chcesz ponosić wysokich opłat za poszczególne czynności, to opisywany dziś produkt finansowy może być idealnym rozwiązaniem.

Inną znaczącą zaletą konta firmowego w Banku Pekao SA jest możliwość taniej dzierżawy terminala płatniczego. Klienci, którzy pierwszy raz korzystają z takiego rozwiązania, mają szansę na darmowe pierwsze dwa lata korzystania z tego narzędzia. Podmioty, które w przeszłości akceptowały już płatności kartą, również mogą liczyć na opłacalne warunki, ponieważ w takim przypadku pierwsze dwa lata używania terminala kosztują jedynie złotówkę miesięcznie.

Ile wynosi premia za założenie konta firmowego w Banku Pekao S.A.?

Zakładając Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA, masz szansę na spory benefit pieniężny. Maksymalna suma przyznanego bonusu wynosi aż 2 000 złotych! Z racji tego, że jest to bardzo opłacalna opcja, warto sprawdzić, na jakiej zasadzie polega przyznawanie takiej premii.

jak otrzymać do 2000 zł bonusu za założenie konta w banku pekao

Co wchodzi w skład premii 2000 zł?

 1. 200 zł otrzymasz z Księgowość z Żubrem czyli spełnienie jednego z poniższych warunków:
  • połączenie bankowości internetowej z Księgowością z Żubrem
  • pozostawienie połączenia platformy księgowej z bankowością przez okres 2 miesięcy kalendarzowych liczonych po miesiącu, w którym została zawarta umowa rachunku bieżącego Konto Przekorzystne Biznes w złotych (w ramach promocji)
  • prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej
 2. do 600 zł premii otrzymasz za zwrot 3% od kwoty transakcji:
  • bezgotówkowych (nie dotyczy polecenia przelewu) na sumę min. 500 zł miesięcznie wykonanych aplikacją PeoPay lub kartą debetową MasterCard wydaną do rachunku Konto Przekorzystne Biznes w złotych otwartego w ramach niniejszej promocji. Transakcją bezgotówkową nie jest transakcja wycofana lub anulowana, wpłata ani wypłata gotówki (max. 100 zł miesięcznie).
 3. do 600 zł za umowę o terminal płatniczy:
  • Do 600 zł za umowę o terminal płatniczy i transakcje na min. 1000 zł miesięcznie z terminala POS na Konto Przekorzystne Biznes (100 zł miesięcznie).
 4. Jednorazowe 600 zł bonusu za:
  • kredyt/pożyczkę z gwarancją
  • leasing z Pekao Leasing
  • faktoring z Pekao Faktoring

Konto Przekorzystne Biznes – jakie są warunki promocji?

Opisywane Konto Przekorzystne Biznes nie jest standardowym rachunkiem firmowym Banku Pekao SA, lecz specjalną, ograniczoną czasowo ofertą. Szansę na zgarnięcie nawet 2 000 złotych bonusu mają Ci, którzy założyli takie konto podczas trwania promocji od 1.07.2023 r. do 31.10.2023 r. Bank przedłuża jednak tą promocję już od kilku miesięcy.

Pamiętaj! Aby uzyskać zwolnienie z opłat, poza samym założeniem konta konieczne jest także wyrobienie karty debetowej, która będzie powiązana z rachunkiem.

Czy Konto Przekorzystne Biznes się opłaca?

Jeżeli jako przedsiębiorca spełniasz wszelkie warunki promocji, to założenie takiego konta może być dobrym rozwiązaniem. Jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert dostępnych na rynku, a korzystanie z takiego rachunku nie obciąży znacznie miesięcznego budżetu. Przy jednoczesnym korzystaniu z karty debetowej i terminala płatniczego, zainteresowani mogą liczyć na tanie i opłacalne konto dla firmy, z jednoczesnym bonusem pieniężnym o wartości nawet 2 000 złotych.

Należy jednak pamiętać o tym, że zwolnienia z poszczególnych mają określone warunki, jakie należy spełnić. Przykładowo, terminal kart płatniczych dostępny jest za darmo lub za złotówkę miesięcznie jedynie przez pierwsze dwa lata. Samo korzystanie z wpłatomatu jest darmowe, jednak do kwoty 100 tysięcy złotych miesięcznie. Powyżej tego pułapu będzie obowiązywać prowizja w wysokości 0,2% całej sumy wpłacanej w danym okresie rozliczeniowym. Mimo tych drobnych ograniczeń, Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA nadal jest opcją, jaką warto rozważyć.

Konto firmowe w Banku Pekao SA – dodatkowe możliwości

Podstawowe funkcje, takie jak przelewy, zarządzanie środkami i planowanie płatności, są już standardem wśród instytucji finansowych. Coraz więcej podmiotów stara się wyróżnić swoją ofertę na tle innych, proponując zainteresowanym dodatkowe, opcjonalne usługi. Bank Pekao SA nie jest w tej kwestii wyjątkiem, a Konto Przekorzystne Biznes daje dostęp do wielu funkcji. Sprawdźmy, z jakich rozwiązań mogą skorzystać zainteresowani.

Dodatkowe możliwości konta firmowego w Banku Pekao SA:

 • Kredyty firmowe – Pekao SA oferuje zainteresowanym kredyty, które pozwolą sfinansować cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Maksymalna kwota takiego kredytu zależy od zdolności kredytowej wnioskującego podmiotu.
 • Leasing – oferta leasingowa Pekao SA pozwala na sfinansowanie samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5 DMC, pojazdów powyżej 3,5 DMC, a także innych nowych maszyn i urządzeń. Taka forma finansowania pozwala zachować danej firmie płynność finansową, przy jednoczesnej możliwości użytkowania danego pojazdu.
 • Pomoc prawna – przedsiębiorcy, którzy chcą zasięgnąć porady prawnej, mogą zrobić to tanio dzięki ofercie Banku Pekao SA. Wszystkie usługi prawne firmy Availo dostępne są z rabatem w wysokości 15%.
 • Pakiet medyczny – klienci tej instytucji bankowej mogą zakupić prywatne pakiety medyczne, udzielane za pośrednictwem firmy partnerskiej PZU Zdrowie. W ramach takich pakietów dostępne są konsultacje, badania profilaktyczne, porady medyczne, i więcej.
 • Faktoring – opcja ułatwiająca zachowanie płynności finansowej, polegająca na wsparciu w monitoringu spłat i administrowaniu należnościami. Użytkownicy tej funkcji mogą liczyć na szybką decyzję i wypłatę środków, oraz łatwą obsługę całości.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA?

Sporą zaletą opisywanego konta firmowego jest możliwość założenia takiego rachunku bez wychodzenia z domu. Całość odbywa się w 100% zdalnie, toteż przedsiębiorca nie musi obawiać się o dojazd do placówki, czekanie w kolejkach czy też wypełnianie papierowych formalności. Rachunek mogą otworzyć firmy prowadzone uproszczoną księgowość, co niestety wyklucza spółki z o.o. ze skorzystania z tej oferty.

W celu założenia rachunku w ramach obowiązującej promocji, wystarczy wejść na stronę internetową Banku Pekao SA i wypełnić formularz z wnioskiem odpowiednimi informacjami. Konieczna będzie weryfikacja tożsamości wybraną metodą, po czym możliwe jest wysłanie wniosku. Następnie Konto Przekorzystne Biznes zostaje otworzone, a przedsiębiorca może cieszyć się dostępem do nowego, korzystnego rozwiązania.

Opinie użytkowników o koncie firmowym Banku Pekao SA

W internecie łatwo znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie użytkowników na temat usług poszczególnych instytucji bankowych. W przypadku opisywanego konta firmowego w Banku Pekao SA, przeważają oceny chwalące ten produkt finansowy. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na niskie koszty, przejrzystość zasad promocji i szeroką gamę usług, z jakich można dodatkowo skorzystać.

Negatywne opinie wystawiane przez użytkowników dotyczą najczęściej tego, że poszczególne korzyści dostępne są jedynie przez ograniczony czas, lub też są możliwe do uzyskania jedynie po spełnieniu ściśle określonych warunków. Pojawiają się także sporadyczne głosy wskazujące na trudności w kontakcie, jednak są to pojedyncze przypadki.

Czy warto kierować się znalezionymi opiniami klientów? Po części tak, ponieważ zawierają one istotne szczegóły. Z drugiej strony, spora liczba ocen jest wystawianych pod wpływem negatywnych emocji, wynikających z chwilowych niedogodności. Z tego względu zalecamy traktowanie takich ocen z dystansem, a dla większej pewności, warto kierować się także recenzjami pisanymi przez portale branżowe.

Co sądzimy o Konto Przekorzystne Biznes? Nasza opinia i podsumowanie

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA to rozwiązanie godne polecenia wielu grupom klientów. Takie rozwiązanie będzie najlepsze przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy poza samymi funkcjami konta, zamierzają korzystać także z karty debetowej i terminala płatniczego. W takim przypadku poza atrakcyjnymi warunkami, istnieje możliwość uzyskania sporej premii pieniężnej. Całość jest jeszcze atrakcyjniejsza, jeżeli dany podmiot zdecyduje się na skorzystanie z kredytu, leasingu lub faktoringu, ponieważ wówczas kwota bonusu to dodatkowe 600 złotych.

Niestety, nie trudno nie zauważyć pewnych braków w tej ofercie. Brak rozbudowanej oferty oszczędnościowej sprawia, że rozwiązanie to nie przypadnie do gustu tym, którzy szukają metody na bezpieczne przechowywanie i pomnażanie kapitału. Brak tu chociażby dedykowanej lokaty, czy też samego oprocentowania konta. Mimo tego, jeżeli szukacie dobrego i opłacalnego rachunku dla firmy, to Konto Przekorzystne Biznes może być najlepszą dostępną ofertą.

4.7/5 - (Ilość ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *