Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska

Santander Bank przygotował dla klientów firmowych nową, atrakcyjną ofertę. Konto Firmowe Godne Polecenia wyróżnia się niskimi opłatami i szerokimi możliwościami. Jest to dobra alternatywa dla innych rachunków dla przedsiębiorców. Czynnikiem, który sprawia że warto zastanowić się nad założeniem takiego konta są premie, które obecnie wynoszą nawet do 2400 złotych. Jakie inne korzyści daje konto firmowe oferowane przez ten bank? Sprawdźmy szczegóły i warunki oferty.

Konto dla firm Santander Bank – główne zalety

Jakimi zaletami cechuje się Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank? Okazuje się, że jest ich sporo. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zwolnienia z wielu opłat. Samo otworzenie i prowadzenie takiego rachunku jest darmowe, a ponadto, przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego również nie wiążą się z dodatkowymi opłatami. Jest to bardzo korzystna opcja, zważywszy na to, że rozliczanie się z tymi organami to konieczność.

Jakie inne opcje konta firmowego są bezpłatne?

 • 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu
 • przelewy internetowe sesjami Elixir w walucie PLN
 • przelewy w formie polecenia wypłaty w walucie EUR
 • bezpłatna realizacja poleceń zapłaty i zleceń stałych

Dodatkowe korzyści konta firmowego

Zwolnienie z opłat za poszczególne czynności to nie jedyny benefit, na jaki mogą liczyć posiadacze rachunku w Santander Bank. Konto Firmowe Godne Polecenia pozwala również uniknąć opłat za używanie pierwszej karty debetowej, a także za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie. Aby jednak te opcje również były darmowe, konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych, dotyczących kontaktu telefonicznego i mailowego.

Co zyskasz, zakładając Konto Firmowe Godne Polecenia?

Zakładając Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank, masz szansę zyskać nawet 2400 złotych jako bonus. Jak to działa?

Bonus do 1200 zł

Pierwszą część benefitu zyskasz w formie zwrotu od transakcji, dokonując zakupów bezgotówkowych z użyciem karty płatniczej lub BLIKa. Zwrot środków występuje w postaci miesięcznie przesyłanych kwot, o wartości maksymalnie 200 złotych przez okres 6 miesięcy. Dzięki temu, możesz zyskać nawet 1200 złotych w pół roku!

Warunkami uzyskania zwrotu jest:

 • wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych i utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody;
 • wykonywanie z konta firmowego przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 20 dnia miesiąca po miesiącu, w którym wykonasz transakcje bezgotówkowe.

Premia 300 zł za eKsięgowość

Premia 300 zł za skorzystanie z usługi eKsięgowości

Warunkami uzyskania premii są:

 • włączenie usługi eKsięgowość w bankowości internetowej Mini Firma (w zakładce Usługi), rejestracja w usłudze eKsięgowości i połączenie z nią konta firmowego otwartego w promocji w ciągu miesiąca oraz utrzymanie tego połączenia przynajmniej do czasu wypłaty premii.
 • wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych i utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody;
 • wykonywanie z konta firmowego przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 20 dnia miesiąca po miesiącu, w którym połączysz usługę eKsięgowości z Kontem Firmowym Godnym Polecenia.

300 zł za podpisanie umowy o produkt kredytowy

Premia w wysokości 300 złotych, jest przyznawana za podpisanie umowy kredytu.

Warunkami uzyskania premii są:

 • zawarcie umowy kredytu nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji i utrzymanie jej przynajmniej do dnia wypłaty premii;
 • wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych i utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody;
 • wykonywanie z konta firmowego przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 20 dnia miesiąca po miesiącu, w którym zawrzesz umowę kredytu.

Wypłata premii nastąpi w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym zawrzesz umowę kredytu i zostanie wypłacona jednorazowo.

300 zł za umowę o leasing lub pożyczkę leasingową

Kolejne 300 zł otrzymasz za wzięcie pożyczki leasingowej lub umowy leasingu z Santander Bankiem. Koniecznym do spełnienia warunkiem jest utrzymanie umowy w dniu wypłaty premii.

Warunkami uzyskania premii są:

 • zawarcie umowy leasingu lub pożyczki leasingowej na kwotę min. 10.000 złotych nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji i utrzymanie jej przynajmniej do dnia wypłaty premii.
 • wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych i utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody;
 • wykonywanie z konta firmowego przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 20 dnia miesiąca po miesiącu, w którym zawrzesz umowę leasingu lub pożyczki leasingowej;

Wypłata premii nastąpi w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym zawrzesz umowę kredytu i zostanie wypłacona jednorazowo.

300 zł za terminal POS

Warunkami uzyskania premii są:

 • zawarcie umowy o terminal POS nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji i wskazanie do rozliczeń Konta Firmowego Godnego Polecenia;
 • osiągnięcie min. 1000 zł obrotu na terminalu POS przynajmniej w 1 z 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji;
 • wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych i utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody;
 • wykonywanie z konta firmowego przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 20 dnia miesiąca po miesiącu, w którym obrót na Twoim terminalu POS wyniesie min. 1000 zł

Wypłata premii nastąpi w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym zrealizujesz min. 1000 zł obrotu na terminalu POS i jest to premia jednorazowa.

Konto Firmowe Godne Polecenia – czy warto?

Analizując ofertę promocyjną Santander Banku, można dojść do wniosku, że jest to warta rozważenia opcja, jednak nie będzie ona odpowiadała każdemu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób dany przedsiębiorca używa swojego rachunku firmowego. Dla sporej części zainteresowanych, 10 darmowych przelewów natychmiastowych będzie za małą liczbą, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że takich transakcji często dokonuje się niemal codziennie.

Na pochwałę zasługuje przejrzysty i czytelny interfejs, jakim Santander Bank raczy użytkowników. Dotyczy to zarówno aplikacji mobilnej, jak i strony internetowej tego banku. Wszelkie opłaty i zasady są w prosty sposób przedstawiane klientowi, a w przypadku wątpliwości zawsze można zajrzeć do taryfy opłat i prowizji. Nie ma mowy o żadnych niedopowiedzeniach ani ukrywaniu kosztów przed użytkownikami, co zawsze jest plusem.

Konto firmowe bez promocji 

Zakładając rachunek firmowy w Santander Bank poza opisywaną ofertą promocyjną, klient zyska znacznie mniej dogodne warunki użytkowania. Widać to przede wszystkim po kosztach. Samo prowadzenie konta może wiązać się z opłatą aż 25 złotych miesięcznie (brak opłaty jeśli klient dokona przelewu do ZUS na przynajmniej 200 złotych). Droższe będzie również używanie karty debetowej, które może wiązać się z prowizją w wysokości 7 złotych, jeżeli klient nie dokona w danym miesiącu zakupów na kwotę 400 złotych. Jak widać, o wiele korzystniej jest skorzystać z konta objętego promocją.

Konto Firmowe w Santander Bank – opinie użytkowników

Opinie na temat opisywanego dziś rachunku dla firm są przeważnie pozytywne, jednak czasem zdarzają się głosy krytyki. Jakie cechy konta chwalą użytkownicy? Docenia się przede wszystkim możliwość założenia takiego rachunku zdalnie, niskie opłaty za poszczególne czynności i bezproblemową bankowość internetową. Sam Santander Bank jest rzetelną i sprawdzoną instytucją bankową z wieloma placówkami na terenie Polski, toteż trudno dziwić się pozytywnym ocenom.

Niestety, wśród licznych pochwał widnieją również oceny o negatywnym tonie. Niezadowoleni użytkownicy narzekają na brak domyślnych powiadomień o zmianach stanów na koncie, brak dostępu do BLIK, czy też konieczność wyrażenia zgód marketingowych, aby mieć dostęp do pełnego zakresu promocji. Czy te wady są znaczące? Jest to kwestia indywidualna, i przed podpisaniem umowy należy rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Na co pozwala Konto Firmowe Godne Polecenia? Dodatkowe możliwości

Podstawowe funkcje związane z przesyłem i zarządzaniem pieniądzem to nie wszystko, co oferuje Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank. Użytkownicy otrzymują dostęp do całej gamy możliwości, z których mogą opcjonalnie skorzystać. Sprawdźmy, jak prezentują się dodatkowe opcje związane z tym rachunkiem dla firm.

Dodatkowe opcje i możliwości konta firmowego Santander Bank:

 • eKsięgowość – opcja nowoczesnej, internetowej księgowości dostępna jest już za 5 złotych netto miesięcznie. W ramach tego rozwiązania można zarządzać fakturami i je wystawiać, również poprzez aplikację mobilną.
 • eUmowy – bezpłatna funkcja pozwalająca na sporządzanie i podpisywanie umów z klientami. Wszelkie dokumenty dostępne są całodobowo, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.
 • eFaktoring – udogodnienie, które daje zainteresowanym możliwość zamiany faktur na gotówkę. Opcja ta wiąże się jednak z prowizją, w wysokości od 1,99 złotych za każde sfinansowane 100 złotych.
 • eWindykacja – Niezapłacone przez klientów faktury mogą być dla przedsiębiorcy sporym problemem. Opcja windykacji elektronicznej ułatwia bezproblemowe odzyskiwanie należności.
 • eLeasing – Popularny sposób finansowania poszczególnych produktów i usług dostępny jest także dla klientów Santander Bank. Korzystając z tej opcji, łatwo jest zachować płynność finansową firmy.
 • eWadia – opcja zamiany wadium w gotówce na poręczenie wadialne. Zainteresowani mogą wybrać, na jaki okres chcą otrzymać wadialne poręczenie, i może to być okres 30, 60, 90, lub 120 dni.
 • eZdrowie – dostęp do prywatnych pakietów medycznych dla przedsiębiorcy i jego bliskich. Obecnie rozwiązanie to obsługuje ponad 150 placówek własnych i ponad 700 placówek współpracujących.

Jak otworzyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Czas przedsiębiorców jest bardzo cenny, o czym Santander Bank doskonale wie. Z tego powodu instytucja bankowa umożliwia otworzenie konta w bardzo wygodny sposób, poprzez stronę internetową. Nie trzeba wychodzić z domu i czekać w kolejkach w placówce, aby założyć korzystne Konto Firmowe Godne Polecenia.

Jak założyć takie konto? W tym celu należy wypełnić internetowy wniosek, dostępny na stronie Santander Banku. Warto upewnić się, że wszelkie dane zostały poprawnie wprowadzone do formularza. Następnie wystarczy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą własnego zdjęcia i zdjęcia dowodu osobistego, lub poprzez pośrednictwo kuriera. Otworzenie konta zajmuje od jednego, do kilku dni roboczych.

Czy Konto Firmowe w Santander Bank naprawdę jest Godne Polecenia? – podsumowanie

Czy Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank zasługuje na rekomendację? W naszej opinii tak, ale tylko jeśli mowa o przedsiębiorcach, którzy nie dokonują wielu przelewów natychmiastowych. W takim przypadku będzie to dobre i opłacalne rozwiązanie, cechujące się jednymi z najlepszych warunków wśród dostępnych ofert. Proste i wygodne utworzenie konta online, dostęp do szeregu opcjonalnych funkcji i niskie opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z jego możliwości sprawiają, że opisywany rachunek firmowy jest godną rozważenia opcją. 

3.8/5 - (Ilość ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.