iKonto Biznes – konto firmowe w Alior Bank

Alior Bank w ramach specjalnej promocji oferuje klientom liczne korzyści, które zainteresują zarówno nowych, jak i długo działających przedsiębiorców. Niskie opłaty, premie pieniężne i dedykowana karta płatnicza to tylko niektóre z udogodnień, na jakie można liczyć, zakładając konto firmowe. Jakie inne opcje ma do zaoferowania iKonto Biznes w Alior Bank? Postanowiliśmy to sprawdzić.

konto firmowe alior bank ikonto biznes

Główne korzyści konta dla firmy w Alior Bank

Największymi zaletami, jakie niesie za sobą iKonto Biznes, jest możliwość wygodnego zarządzania finansami. Dzięki temu wszelkie rozliczenia z klientami, kontrahentami i organami takimi jak ZUS i Urząd Skarbowy, będą kwestią zaledwie paru kliknięć. W każdej chwili przedsiębiorca może zobaczyć historię transakcji, zaplanować kolejne przelewy, czy też włączyć funkcję automatycznych, cyklicznych płatności.

Zakładając konto firmowe, wszystkie najważniejsze narzędzia będą zawsze w zasięgu ręki. Wystarczy skorzystać z dedykowanej, bezpłatnej aplikacji mobilnej, aby korzystać z bankowości elektronicznej w każdym miejscu, o każdej porze. Biorąc pod uwagę dodatkowe korzyści, takie jak premia pieniężna i firmowa karta Mastercard z Plusem, iKonto Biznes może być opcją wartą rozważenia.

Dodatkowe możliwości konta firmowego w Alior Bank:

 • Lokata na nowe środki – zainteresowani mogą założyć 5-miesięczną lokatę zarówno w bankowości internetowej, jak i w oddziale.Oprocentowanie lokaty wynosi 4% w skali roku.
 • Płatności mobilne – konto firmowe można połączyć z usługami takimi jak Google Pay i Apple Pay, co pozwala płacić telefonem, zegarkiem lub innym obsługiwanym urządzeniem.
 • Program punktowy Mastercard – Mastercard Bezcenne Chwile to program lojalnościowy, który pozwala zbierać punkty za płatności kartą Mastercard i wymieniać je na nagrody.
 • Kredyty firmowe – Alior Bank ma dla swoich klientów szeroką ofertę produktów finansowych, m.in. kredyty inwestycyjne i kredyty firmowe bez prowizji przygotowawczej.
 • Leasing – dzięki ofercie Alior Leasing przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu operacyjnego i finansowego, jak i pożyczki leasingowej.

iKonto Biznes – ile wynosi premia za aktywność?

Oferta Alior Bank to nie tylko korzystne konto firmowe, ale również możliwość otrzymania premii pieniężnej za regularne użytkowanie rachunku. Jak to działa? Wystarczy spełnić określone warunki związane z kontem, aby automatycznie zyskać premię. Klienci mogą zyskać 125 złotych miesięcznie, więc maksymalna kwota premii wynosi aż 1500 złotych rocznie! 

bonusy za konto firmowe alior banku

Za co można otrzymać premię za założenie konta w Alior Banku?

 • Przelewy do ZUS lub US – premia w wysokości 20 złotych wypłacana jest za pierwszy w miesiącu przelew krajowy do ZUS lub US. Kwota przelewu musi wynosić min. 500 złotych.
 • Transakcje walutowe – kupno, sprzedaż lub przewalutowanie opiewające na min. 5 000 jednostek waluty obcej kwalifikują posiadacza konta do premii w wysokości 25 złotych.
 • Przelew SEPA – wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA na kwotę min. 100 euro jest równoznaczne z uzyskaniem premii w wysokości 10 złotych.
 • Przelew zagraniczny – aby dostać premię w wysokości 15 złotych, należy wykonać min. trzy przelewy zagraniczne lub przelewy w walucie obcej w kraju.
 • Transakcje kartą debetową – jeżeli transakcje kartą debetową w danym miesiącu przekroczyły kwotę 2000 złotych, to użytkownik konta firmowego otrzymuje premię w wysokości 25 złotych.
 • Kasa fiskalna – skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku to premia w wysokości 10 złotych (pod warunkiem, że na rachunek wpłynie bonusowy przelew od PCKF w kwocie 100 złotych).
 • Saldo na rachunku – premia pieniężna przyznawana jest za samą wysokość salda na rachunku. Wysokość premii wynosi:
  • 0 złotych – dla salda poniżej 10 000 złotych
  • 5 złotych – dla salda od 10 000,01 złotych do 50 000 złotych
  • 10 złotych – dla salda od 50 000,01 złotych do 100 000 złotych
  • 20 złotych – dla salda powyżej 100 000,01 złotych

iKonto Biznes z kartą firmową Mastercard z Plusem

Poza premią za aktywne korzystanie z konta, Alior Bank przygotował dla swoich klientów kartę firmową Mastercard z Plusem. Ten instrument płatniczy wyróżnia przede wszystkim możliwość otrzymania zwrotu środków za każdą płatność wykonaną na stacji paliw. Wysokość zwrotu to aż 10% – ale nie więcej, niż 200 złotych miesięcznie.

Zwrot środków to nie jedyna zaleta karty Mastercard z Plusem. Klienci mogą liczyć na zwolnienie z opłat za korzystanie z karty do końca 2023 roku i darmowe wypłaty gotówki w bankomatach Alior Banku. Co więcej, bezgotówkowych płatności kartą można dokonywać natychmiast po złożeniu wniosku, bez konieczności czekania na dostarczenie instrumentu płatniczego.

iKonto Biznes w Alior Bank za 0 złotych

Otworzenie i prowadzenie podstawowego rachunku firmowego w Alior Bank jest darmowe – ale to nie wszystko. Zwolnione z dodatkowych opłat są również przelewy internetowe, w tym krajowe przelewy (Elixir), przelewy do ZUS i US oraz przelewy transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA.

Co jeszcze oferuje iKonto Biznes, za co klienci nie muszą płacić? Jest to wydanie i korzystanie z wcześniej wspomnianej karty Mastercard z Plusem, aż do końca 2023 roku. Inną darmową opcją jest dostęp do aplikacji księgowej na zaksiegowani.pl. Wypłaty gotówki także nie są obarczone żadnymi kosztami, jeżeli klient wypłaca środki w bankomatach znajdujących się w oddziałach Alior Banku.

iKonto Biznes z premią 1500 złotych – jakie są warunki promocji?

Opisywany rodzaj konta firmowego nie jest standardową propozycją, ponieważ jest to ograniczona czasowo oferta specjalna. Z premii pieniężnej o wartości do 1500 złotych mogą skorzystać klienci, którzy zawarli umowę od 1. marca 2021 roku. Regulamin nie przewiduje okresu zakończenia promocji, gdyż ta obowiązuje do odwołania. Uczestnikowi przysługuje nie więcej niż jedna premia w miesiącu i nie więcej niż 12 premii w ciągu 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych. Wysokość premii ustalana jest na podstawie weryfikacji spełnienia warunków.

Czy iKonto Biznes jest opłacalne?

iKonto Biznes w Alior Banku będzie szczególnie opłacalne, jeżeli w trakcie każdego miesiąca spełnisz wszystkie warunki, niezbędne do otrzymania wyższej premii pieniężnej. Wówczas możesz liczyć nawet na 125 złotych każdego miesiąca. Sama promocja nie ma określonej daty zakończenia, więc może okazać się, że premie pieniężne będą wypłacane jeszcze przez długi czas.

Konto firmowe oferowane przez Alior Bank to dobra propozycja również dla tych, którym zależy na karcie debetowej powiązanej z kontem. Należy jednak pamiętać o tym, że brak opłat miesięcznych za korzystanie z karty obowiązuje jedynie do 2023 roku. Same zwroty za płatności kartą na stacjach paliw wypłacane są do 30 września 2023 roku. Jeżeli więc zależy nam na wyrobieniu instrumentu płatniczego bez dodatkowych kosztów, to warto się pospieszyć.

Jak otworzyć iKonto Biznes w Alior Bank?

Jeżeli chcecie otworzyć konto firmowe w Alior Banku, to możecie zrobić to tradycyjną metodą, składając osobistą wizytę w placówce. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że na miejscu czekają pracownicy banku, którzy pomogą w przypadku problemów lub wątpliwości ze złożeniem wniosku.

iKonto Biznes można założyć również przez internet. W tym celu należy wejść na stronę internetową Alior Banku, wybrać ofertę i kliknąć w przycisk “Złóż wniosek”. Zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza danymi osobowymi i informacjami o firmie, jak i złożenie odpowiednich oświadczeń i podpisanie umowy. W ten sposób można otworzyć konto firmowe znacznie szybciej!

Co klienci sądzą o koncie firmowym w Alior Bank? Opinie

Jak klienci postrzegają ofertę Alior Banku? Okazuje się, że opinie są mieszane. Nie brakuje pozytywnych ocen, wskazujących m.in. na możliwość uzyskania premii, wygodną obsługę konta i bezproblemowe działanie aplikacji mobilnej. Zdarzają się jednak użytkownicy, którzy z owego rozwiązania nie są zadowoleni, wskazując na brak płatności BLIK do konta firmowego i konieczność spełnienia wielu warunków tego samego miesiąca, aby otrzymać reklamowaną premię w jej pełnej wysokości.

iKonto Biznes – nasza recenzja oferty

iKonto Biznes oferowane przez Alior Bank to propozycja, którą warto rozważyć przy wybieraniu konta. Znajdziemy tutaj nie tylko podstawowe funkcje oferowane przez wszystkie inne banki, ale również szereg dodatkowych możliwości, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Dodatkową zachętą do założenia rachunku jest premia i atrakcyjne warunki korzystania z karty debetowej.

Wszystkie wymienione zalety nie oznaczają jednak, że mamy do czynienia z ofertą idealną. Atrakcyjne warunki karty debetowej są ograniczone czasowo, a sama premia możliwa jest do uzyskania jedynie, gdy spełnimy wszystkie stawiane warunki. Sprawia to, że część klientów może nie mieć dostępu do poszczególnych udogodnień, jednak nawet mimo tego, konto firmowe w Alior Banku dobrze prezentuje się na tle innych opcji.

4.9/5 - (Ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *