Konto firmowe mBank – 0 zł na zawsze

W ramach trwającej promocji „Konto firmowe za 0 zł na zawsze”, jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki cywilne mogą założyć rachunek dla firmy na wyjątkowo korzystnych warunkach. W przeciwieństwie do wielu innych ofert, mBank proponuje bezwarunkowe zwolnienie z poszczególnych opłat na zawsze, tj. na czas posiadania konta. Opcja ta wydaje się być niezwykle atrakcyjna, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest.

Główne korzyści konta firmowego w mBank

Konto firmowe to niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga w rozliczeniach i zarządzaniu finansami. Główną korzyścią takiego rozwiązania jest jego gwarantowana dostępność – przedsiębiorca w każdej chwili może zarządzać swoim rachunkiem, czy to przez bankowość elektroniczną, czy też aplikację mobilną. Zawsze możliwe będzie sprawdzenie historii transakcji, wykonanie przelewu lub zaplanowanie zlecenia stałego.

Poza podstawowymi opcjami, konto firmowe w promocji „0 zł na zawsze” wyróżnia się tym, że znacząca część funkcji zwolniona jest z opłat i prowizji. Nie wymaga się od użytkownika żadnych dodatkowych działań, aby prowadzić konto na promocyjnych warunkach. Same korzyści obowiązują bezterminowo, dzięki czemu przedsiębiorcy nie muszą obawiać się o to, że po kilkunastu miesiącach prowadzenie rachunku okaże się uciążliwym wydatkiem.

Konto 0 zł na zawsze – zwolnienia z opłat

Zwolnienia z opłat kont firmowych niemal zawsze wiążą się z ograniczeniami. Niektóre konta wymagają spełnienia odpowiednich warunków, inne zaś pozwalają uniknąć naliczania prowizji jedynie przez pierwsze miesiące prowadzenia rachunku. Konto firmowe mBank jest pod tym względem wyjątkiem od reguły, ponieważ klienci bezwarunkowo i bezterminowo mogą korzystać ze sporej części opcji za darmo.

Jakie opcje konta firmowego są zwolnione z opłat?

 • otworzenie i prowadzenie konta firmowego,
 • internetowe przelewy krajowe w PLN (dotyczy pierwszych dziesięciu przelewów każdego miesiąca),
 • internetowe przelewy w EUR do krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii (dotyczy pierwszych dziesięciu przelewów każdego miesiąca),
 • wyrobienie pierwszej karty debetowej do konta (do wyboru Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna)
 • wypłaty gotówki w bankomatach mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski (dla wypłat na kwotę min. 100 zł),
 • wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline na terenie Polski,
 • przelewy internetowe do ZUS i Urzędu Skarbowego,
 • transakcje przy użyciu płatności BLIK,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Dodatkowe możliwości konta firmowego w mBank

Dla chętnych przewidziane są dodatkowe rozwiązania takie jak oferta kredytowa i leasingowa. Pod tym względem konto firmowe w mBanku wypada naprawdę dobrze – jest niezwykle elastyczne, toteż każdy przedsiębiorca będzie mógł dostosować je do własnych potrzeb i oczekiwań. Zobaczmy, jakie opcjonalne udogodnienia oferuje omawiany rachunek firmowy.

Konto firmowe w mBank – dodatkowe możliwości:

 • instrumenty płatnicze – do konta można wyrobić następujące karty: Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Visa Business EUR i USD, Mastercard Business WOŚP, Visa Foto Business.
 • oferta kredytowa – zainteresowani mogą skorzystać ze standardowych kredytów i pożyczek firmowych, faktoringu, kredytów inwestycyjnych i odnawialnych, a także z kredytów z zabezpieczeniem.
 • leasing – oferta leasingowa mBank obejmuje samochody osobowe i dostawcze, transport ciężki, a także inne maszyny i urządzenia potrzebne do rozwijania działalności. W ofercie znajduje się również leasing online, dzięki któremu można sfinansować środki trwałe do nawet 50 tysięcy złotych.
 • księgowość – elektroniczna obsługa księgowości, faktur i wygodny organizer finansów sprawią, że zarządzanie biznesem będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
 • terminale – potrzebujesz terminala do firmy? W mBank możesz skorzystać zarówno z tradycyjnego terminala, jak i wygodnego terminala w aplikacji. W większości przypadków (zależnie od rodzaju terminala) pierwsze 12 miesięcy użytkowania będzie bezpłatne!
 • sprzedaż internetowa – jeżeli potrzebujesz pomocy z prowadzeniem sklepu internetowego, to mBank ma dla Ciebie bramki płatnicze Paynow, kursy, webinary i księgowość.
 • oferta oszczędnościowa – oprocentowana lokata może okazać się najlepszym sposobem na to, aby bezpiecznie przechowywać, a jednocześnie pomnażać swoje środki.
 • inne opcje – zainteresowani mogą sięgnąć po szereg pomniejszych funkcji, takich jak e-dowód, podpis elektroniczny, ubezpieczenia i platforma walutowa, aby w pełni wykorzystać potencjał swojego konta firmowego!

mBank 0 zł na zawsze – jakie są warunki promocji?

Opisywany rodzaj konta firmowego to specjalna, ograniczona czasowo opcja. Promocja obowiązuje od 1 czerwca do 18 września 2023 roku. Zakładając konto, użytkownik może korzystać z niego na promocyjnych warunkach nawet gdy wspomniany okres minie. Niestety, oferta nie jest przeznaczona dla tych, którzy mają już rachunek w mBanku dla numeru NIP swojej działalności.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z promocji?

 • złożenie wniosku o otwarcie i prowadzenie rachunku bieżącego,
 • zawarcie umowy z bankiem o prowadzenie rachunku bieżącego,
 • przychody ze sprzedaży nie przekraczają 10 000 000 złotych w ciągu roku,
 • nie korzystano wcześniej z promocji, a numer NIP nie jest powiązany z innym kontem firmowym w mBanku.

Należy przy tym zaznaczyć, że dla usług, które nie wchodzą w skład promocji, obowiązują standardowe opłaty i prowizje, zgodnie z cennikiem opłat dla klientów firmowych mBanku.

Uwaga: Zmiana typu rachunku bieżącego i skorzystanie z poszczególnych produktów do konta firmowego (kredyt w rachunku bieżącym, dopuszczalne saldo debetowe, zmianę taryfy rachunku bieżącego) oznacza utratę warunków promocyjnych. Użytkownik musi sam zdecydować, czy chce sięgnąć po dodatkowy produkt finansowy, kosztem przejścia na standardowy cennik konta firmowego w mBank.

Jak założyć konto firmowe w mBanku?

Skorzystanie z promocji „konto firmowe za 0 zł na zawsze” jest niezwykle proste. Rachunek można otworzyć zgodnie z preferowaną przez siebie metodą, toteż całość jest prosta i bezproblemowa. Standardowym i znanym klientom od lat sposobem na założenie konta firmowego jest osobista wizyta w placówce, gdzie doradca bankowy może zawsze udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiać wątpliwości.

Konto firmowe w mBanku można również otworzyć przez internet. Takie rozwiązanie w ostatnich latach znacznie zyskało na popularności, ze względu na oferowaną wygodę i możliwość zaoszczędzenia cennego czasu. Wystarczy złożyć cyfrowy wniosek i potwierdzić swoją tożsamość (kodem autoryzacyjnym, e-dowodem lub podpisaniem umowy przy kurierze), aby cieszyć się pełnią funkcji rachunku dla firmy.

Czy konto firmowe w mBanku się opłaca?

Można śmiało stwierdzić, że konto firmowe w mBanku będzie opłacalnym rozwiązaniem. Zwykłe użytkowanie konta nie będzie generowało zbędnych kosztów, co pomoże skupić się na prowadzeniu działalności i najważniejszych kwestiach związanych z biznesem. Pakiety darmowych przelewów, bezpłatne korzystanie z bankomatów i wpłatomatów, a także darmowa karta płatnicza powiązana z kontem to zalety, którymi nie każde konto dla firmy może się poszczycić.

Mimo iż „konto firmowe 0 zł na zawsze” nie oferuje zainteresowanym dodatkowych premii pieniężnych ani nagród rzeczowych, to całość nadrabia korzystnymi warunkami prowadzenia konta. W dłuższej perspektywie czasu może okazać się to o wiele bardziej opłacalne, niż jednorazowy zastrzyk środków.

Opinie o koncie firmowym mBank

Przeglądając opinie o koncie firmowym proponowanym przez mBank, można zauważyć iż te są zazwyczaj pozytywne. Dotyczy to recenzji publikowanych zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i tych tworzonych przez portale branżowe. Jako główne zalety promocji wskazuje się brak opłat za podstawowe funkcje, przejrzystą i intuicyjną bankowość elektroniczną oraz płatności BLIK przy koncie firmowym, co nie zawsze jest standardem.

Na co wskazują głosy niezadowolenia? Przede wszystkim na fakt, iż bezpłatne przelewy internetowe ograniczają się jedynie do dziesięciu pierwszych transakcji w miesiącu, co przy częstych płatnościach może być uciążliwe. Na szczęście nie dotyczy to przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego. Przeważają jednak neutralne i pozytywne opinie, co pozwala twierdzić, iż oferta mBanku przypadła klientom do gustu.

„Konto firmowe za 0 zł na zawsze” – nasza recenzja

W naszym odczuciu, propozycja mBanku z pewnością jest warta rozważenia. Jeżeli szukacie konta firmowego z niskimi opłatami, to „Konto firmowe za 0 zł na zawsze” będzie idealnym rozwiązaniem. Ze względu na to, że warunki promocyjne są bezwarunkowe i bezterminowe, będziecie mogli się nimi cieszyć przez cały okres posiadania i użytkowania rachunku. Mimo, iż próżno tu szukać premii pieniężnej i innych bonusów, całość jest niezwykle atrakcyjna.

Przed sięgnięciem po konto firmowe zalecamy zapoznanie się z cennikiem dla klientów firmowych. Wówczas będziecie wiedzieć, jakich kosztów się spodziewać, sięgając po dodatkową usługę lub produkt finansowy, które nie są objęte promocyjnymi warunkami. To pozwoli podjąć świadomą i satysfakcjonującą decyzję, co jest kluczowe przy wybieraniu rachunku dla prowadzonej działalności.

5/5 - (Ilość ocen: 1)