Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny przegląd ofert bankowych na skonsolidowanie zadłużenia. Co to jest konsolidacja kredytów i czemu służy?

kredyt konsolidacyjnyJeżeli masz kilka kredytów i pożyczek bankowych, a tym samym płacisz kilka rat kredytowych każdego miesiąca, to możesz, pod warunkiem, że masz odpowiednią zdolność kredytową, wziąć nowy kredyt. Z tego kredytu bank spłaca Twoje zobowiązania kredytowe wynikające np. z kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych czy samochodowych.

Skonsolidować również można zadłużenie w kartach kredytowych oraz rachunkach bankowych (jednak nie każdy bank to oferuje). I to jest właśnie kredyt konsolidacyjny. W języku potoczny mówi się o „połączeniu kredytów w jeden kredyt„.

Poniżej znajdują się najnowsze oferty kredytów konsolidacyjnych

Plusem konsolidacji jest to, że zamiast kilku rat kredytowych w miesiącu, mamy tylko jedną ratę, często niższą i płacimy ją w jednym banku. Obniżka raty następuje głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty. Wydłużenie spłaty kredytu, to jednocześnie minus konsolidacji. Wydłużenie łącznego okresu kredytowania (a tym samym zmniejszenie wysokości rat kredytowych), to większe odsetki od kredytu.

Kredyt konsolidacyjny przez internet

Jeżeli masz wybór pomiędzy kalkulatorem a porównania ofert w postaci zestawienia banków, to zdecydowanie lepiej jest skorzystać z tej drugiej możliwości. Z jednego powodu: wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Obu tych ofert nie można porównać z kalkulatorem czy porównywarką.

Jeżeli wśród konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), to wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. W pozostałych przypadkach mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym gotówkowym i to właśnie ten kredyt jest najczęściej wybierany przez klientów.

Poza tym bardzo często banki oferują kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową lub kredyt konsolidacyjny przez internet (np. Alior Bank lub T-Mobile Usługi Bankowe). Dlatego zdecydowanie lepiej jest sprawdzić oferty i skontaktować się z bankiem przez internet lub tradycyjnie, w jego placówce.   Najczęstsze zapytania (ostatnie 3 miesiące) w 2018 r. dotyczące konsolidacji:

  • konsolidacja hipoteczna 50000 zł,
  • kredyt konsolidacyjny 25 tys zł,
  • kredyt konsolidacyjny 10 000 zł,
  • kredyty na konsolidację 40 tys. zł,
  • kredyty konsolidacyjne hipoteczne 100 tys zł,
  • konsolidacja 30 tys zł,
  • konsolidacja kredytów 60 000 zł.

Powrót do strony głównej KREDYT PORÓWNANIE